Co się dzieje z Wunderlist, czyli rabunek w świecie aplikacji

Co się dzieje z Wunderlist, czyli rabunek w świecie aplikacji

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
10:13
20.04.2017
0 komentarzy
1573 wyświetlenia

Rynek narzędzi i aplikacji usprawniających pracę stale się powiększa, zaś tendencja ta trwa już dłuższy czas. Microsoft jako jeden z największych potentatów tego typu rozwiązań systematycznie wykupuje wszelkie obiecująco wyglądające firmy i ich produkty, by dzięki nim powiększyć swoją ofertę. Tak właśnie stało się w 2015 roku z jedną z ciekawszych aplikacji służących do optymalizacji pracy, mianowicie Wunderlist. Teraz jednak gigant z Redmond udostępnił swoją wersję tego właśnie programu, czyli Microsoft To-Do, co więc stało się z pierwowzorem?

Wunderlist przechodzi właśnie do historii, to jest już pewne. Microsoft wykupił go w jednym celu: zebrać najlepsze zastosowane w nim rozwiązania i wykorzystać w swojej nowej aplikacji, Microsoft To-Do która wchodzi w skład pakietu Office 365 ( na chwilę obecną znajduje się jeszcze w fazie preview). Co się zaś tyczy samego Wunderlista, zostanie on po prostu porzucony, zupełnie jak niepotrzebna już zabawka. Jego obecni użytkownicy na szczęście nie muszą się obawiać, gdyż udostępnione zostało już narzędzie umożliwiające w miarę bezstresową przesiadkę do nowego rozwiązania oferowanego przez Microsoft.

Przenoszenie z Wunderlist do Microsoft To-Do

Sytuacja ta może nie zwiastuje końca świata, jednak należy do gorzej rozplanowanych działań Microsoftu w ostatnim czasie. Dzieje się tak, gdyż na użytkownikach jakkolwiek by na to nie patrzeć wymusza się przesiadkę na całkowicie nowy program, ponadto Microsoft To-Do w obecnej formie nie jest zbyt rozbudowany i brakuje mu części opcji ze swojego poprzednika. Pozostaje nam mieć nadzieje że zmieni się to w najbliższym czasie, zaś brak niektórych funkcji nie będzie już stanowił problemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/now-on-microsofts-to-do-list-ditch-wunderlist/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor