Menu kategorii
 • Co się dzieje? Ostatnia aktualizacja Windows 10 znów usuwa pliki użytkowników

  Co się dzieje? Ostatnia aktualizacja Windows 10 znów usuwa pliki użytkowników

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  13:54
  14.02.2020
  13691 wyświetlenie

  Za każdym razem, gdy pojawia się kolejna informacja na temat problemów z aktualizacjami Windows 10, staram się podkreślać jak dużym wyzwaniem jest dla Microsoftu bezproblemowa aktualizacja milionów komputerów w różnych konfiguracjach. Jednak to, co się dzieje tym razem trudno jednoznacznie wytłumaczyć. Po zainstalowaniu najnowszej lutowej aktualizacji KB4532693, po restarcie systemu użytkownicy witani byli przez praktycznie czysty system operacyjny.

  Krótko mówiąc, aktualizacja znów usuwa pliki, ale tym razem problem jest poważniejszy, bo usuwa również ustawienia systemowe. System zachowuje się jak po czystej instalacji. Na szczęście okazało się, że pliki nie są usunięte całkowicie, a jedynie ukryte. Prawdopodobnie przyczyną problemów jest to, że po aktualizacji profil tymczasowy wykorzystywany podczas procesu nadal pozostaje aktywny, a system nie może przywrócić profilu użytkownika po zakończeniu aktualizacji.

  Dobra wiadomość jest taka, że ​​aktualizacja nie usuwa danych, lecz zmienia nazwę oryginalnego profilu użytkownika w folderze C:\Users. Jeśli problem Was dotknął, to możecie sprawdzić, czy tym folderze znajduje się profil o zmienionej nazwie kończący się na .000 lub .bak. Istnieje możliwość przywrócenia profilu, ale wymaga to nieco więcej umiejętności. Microsoft jest świadomy problemu i pracuje nad jego usunięciem. Jeśli jeszcze nie zainstalowaliście tej aktualizacji to warto ją wstrzymać. Jeśli jednak zainstalowaliście i problem nie wystąpił, to mimo wszystko zalecamy ją usunąć.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/windows-10-kb4532693-update-bug-hides-user-data-loads-wrong-profile/

  Polecamy również w kategorii Windows 10