Menu kategorii
 • Co jeszcze nam oferuje Windows 10 Technical Preview build 9860?

  Co jeszcze nam oferuje Windows 10 Technical Preview build 9860?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:33
  24.10.2014
  6305 wyświetleń

  Build 9860, czyli druga publiczna odsłona Windows 10 Technical Preview, ciąge odkrywa przed nami kolejne nowości. Dziś przyjrzymy się bliżej m. in. Centrum Powiadomień, nowymi możliwościami tworzenia skrótów na pulpicie, wsparciu dla formatu MKV oraz poprawkom, usprawniającym procesy uruchamiania i wstrzymywania systemu.

  Action Center. Jedną z problatycznych sytuacji w Windows 8 jest moment, gdy przegapimy wyskakujące powiadomienie. Dzięki Centrum Akcji, które w funkcjonalnej wersji pojawiło się w buildzie 9860, zawsze możemy powrócić do wyświetlanych wiadomości. Gdy klikniemy prawym przyciskiem myszy jego ikonę w pasku zadań, zyskamy dostęp do podstawowych ustawień. Możemy tu tymczasowo wyłączyć wyskakujące powiadomienia.

  Action Center

  Z kolei klikając opcję Open Notifications and Action Center (Otwórz powiadomienia i Centrum Akcji), zyskamy wgląd w listę ostatnich powiadomień. Możemy je też usuwać, klikając krzyżyk bądź przesuwając szybko kursorem i 'wyrzucając' je poza ekran, niczym powiadomienia w smartfonie.

  Action Center

  Usprawnienia procesów uruchamiania i wstrzymywania systemu. Jeśli wasza kopia Windows 10 zachowuje się problematycznie podczas uruchamiania, usypiania i wznawiania pracy systemu, powinniście pobrać specjalną łatkę. Znajdziecie ją w aplikacji PC Settings. Chodzi o dwa pliki z serii Windows Technical Preview October Update - KB3008956 oraz KB3010668.

  Wbudowane wsparcie dla formatu MKV. To kolejna nowość, której zabrakło w Windows 8.1. System jest gotowy do odtwarzania plików wideo w formacie MKV od razu po zainstalowaniu. Nie są wymagane żadne dodatkowe kodeki - wystarczy odpalić plik w odtwarzaczu Windows Media Player.

  Skróty do aplikacji Modern na pulpicie. Podczas gdy pierwszy build - 9841 - oferował możliwość tworzenia takich skrótów, wspierane były jedynie aplikacje natywne, dostarczane wraz z systemem. Kompilacja 9860 pozwala już na przypinanie do pulpitu apek Modern UI od zewnętrznych producentów i wydawców.

  Ikony

  Jeśli wierzyć źródłom, build 9860 zawiera ponad 7000 nowości i usprawnień. Większość z nich nie została wspomniana przez Microsoft, ani nie znajdziemy ich w żadnym publicznym changelogu. Nic więc dziwnego, że ich odkrycie zabierze środowisku 'Insiderów' jeszcze trochę czasu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-store-apps-can-now-have-shortcuts-on-the-desktop

  Polecamy również w kategorii Windows 10