Menu kategorii
 • Całkowicie usuwamy Internet Explorer z Windows 10

  Całkowicie usuwamy Internet Explorer z Windows 10

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  00:00
  07.04.2018
  16804 wyświetlenia

  Przeglądarka Internet Explorer jest dostępna w systemach rodziny Windows od wielu lat. Wraz z premierą Windows 10 Internet Explorer został zastąpiony przeglądarką Microsoft Edge i chociaż legendarna aplikacja nadal jest dostępna w zasobach systemu, aktywna i domyślnie instalowana w Windows 10, nie trafiają do niej żadne nowe funkcje i usprawnienia. Oczywiście istnieją witryny i usługi webowe, które najlepiej funkcjonują w środowisku Internet Explorera, ale dla większości użytkowników posiadanie programu jest po prostu zbędne. Możemy o nim zapomnieć i po prostu go nie uruchamiać, ale możemy też usunąć go całkowicie z systemu. W tym poradniku pokażemy, jak to zrobić.

  Przeglądarki Internet Explorer nie można usunąć z systemu z poziomu kategorii zarządzania aplikacjami w aplecie Ustawienia systemu Windows ani z Panelu sterowania, ponieważ nie funkcjonuje ona jako aplikacja zewnętrzna, ale jako zasób.

  1. Otwieramy wyszukiwarkę systemową, wprowadzamy frazę „Funkcje systemu Windows” i na liście wyników klikamy element Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows.
  2. Wyniki wyszukiwania

  3. W panelu zarządzania składnikami systemu Windows odnajdujemy na liście pozycję Internet Explorer 11 i odznaczamy ją.
  4. Składniki i funkcje systemu Windows

  5. Następnie zostaniemy poproszeni o potwierdzenie chęci usunięcia zasobu z komputera. Komunikat informuje nas, że zmiana może wpłynąć na inne funkcje zainstalowane w środowisku systemu Windows, ale jest to standardowy komunikat i nie musimy się nim przejmować.
  6. Składniki i funkcje systemu Windows

  7. Po kilkudziesięciu sekundach system Windows usunie Internet Explorera. Na koniec zostaniemy poproszeni o ponowne uruchomienie komputera, co finalnie usunie wszystkie ślady po wybranym zasobie.

  Polecenie ponownego uruchomienia komputera


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zarządzanie programami