Całkowicie usuwamy Internet Explorer z Windows 10

Całkowicie usuwamy Internet Explorer z Windows 10

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
00:00
07.04.2018
2 komentarze
4020 wyświetleń

Przeglądarka Internet Explorer jest dostępna w systemach rodziny Windows od wielu lat. Wraz z premierą Windows 10 Internet Explorer został zastąpiony przeglądarką Microsoft Edge i chociaż legendarna aplikacja nadal jest dostępna w zasobach systemu, aktywna i domyślnie instalowana w Windows 10, nie trafiają do niej żadne nowe funkcje i usprawnienia. Oczywiście istnieją witryny i usługi webowe, które najlepiej funkcjonują w środowisku Internet Explorera, ale dla większości użytkowników posiadanie programu jest po prostu zbędne. Możemy o nim zapomnieć i po prostu go nie uruchamiać, ale możemy też usunąć go całkowicie z systemu. W tym poradniku pokażemy, jak to zrobić.

Przeglądarki Internet Explorer nie można usunąć z systemu z poziomu kategorii zarządzania aplikacjami w aplecie Ustawienia systemu Windows ani z Panelu sterowania, ponieważ nie funkcjonuje ona jako aplikacja zewnętrzna, ale jako zasób.

 1. Otwieramy wyszukiwarkę systemową, wprowadzamy frazę „Funkcje systemu Windows” i na liście wyników klikamy element Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows.
 2. Wyniki wyszukiwania

 3. W panelu zarządzania składnikami systemu Windows odnajdujemy na liście pozycję Internet Explorer 11 i odznaczamy ją.
 4. Składniki i funkcje systemu Windows

 5. Następnie zostaniemy poproszeni o potwierdzenie chęci usunięcia zasobu z komputera. Komunikat informuje nas, że zmiana może wpłynąć na inne funkcje zainstalowane w środowisku systemu Windows, ale jest to standardowy komunikat i nie musimy się nim przejmować.
 6. Składniki i funkcje systemu Windows

 7. Po kilkudziesięciu sekundach system Windows usunie Internet Explorera. Na koniec zostaniemy poproszeni o ponowne uruchomienie komputera, co finalnie usunie wszystkie ślady po wybranym zasobie.

Polecenie ponownego uruchomienia komputera


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Zarządzanie programami

Komentarze

 • Max 11:20 27.06.2018

  A jak z powrotem zainstalować Internet Explorera w systemie Windows 10? Pozdrawiam Max

 • blablabla 13:35 25.12.2018

  Z usuwaniem tego badziewia radzę się zastanowić, jeżeli korzystamy z hiperłączy np. w Excelu. Domniemywam, że to było powodem ich niedziałania. Najzabawniejsze jest to, że system twierdzi, że mam zainstalowany IE, pomimo tego, że nie działa. Oczywiście, skoro niby jest zainstalowany to nie mogę go faktycznie zainstalować. Q... cały Windows, jak nie urok to sraczka. Jedyny sposób na ponowne zainstalowanie tego shitu to chyba reinstalacja systemu.

Skomentuj

Autor