CEO LinkedIn odchodzi ze stanowiska. Kim będzie jego następca?

CEO LinkedIn odchodzi ze stanowiska. Kim będzie jego następca?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:36
05.02.2020
612 wyświetlenia

Z początkiem tego roku zapowiedziano zmiany w strukturze organizacyjnej nie tylko samego Microsoft, który tworzy nową grupę Devices + Windows, ale również w podległym mu LinkedIn. Jego obecny CEO, Jeff Weiner, odejdzie ze stanowiska w tym roku. Pozostanie jednak w firmie jako Executive Chairman. Ryan Roslansky, aktualny Senior Vice President of Product, zostanie nowym CEO z dniem 1 czerwca 2020 roku, dołączy do zespołu Microsoft Senior Leadership i będzie odpowiadał bezpośrednio przed Satyą Nadellą.

Jeff Weiner dołączył do LinkedIn w grudniu 2008 roku, a funkcję CEO pełnił przez ostatnich 11 lat. Pod jego kierownictwem liczba pracowników firmy wzrosła z 338 do ponad 16 tysięcy w ponad 30 biurach na całym świecie. Liczba użytkowników powiększyła się natomiast z 33 milionów do blisko 675 milionów, a roczne przychody firmy — z 78 milionów do 7,5 miliarda. Weiner dowodził LinkedIn podczas pierwszej oferty publicznej w 2011 roku i przejęcia firmy przez Microsoft w roku 2016.

W swojej nowej roli Weiner nadal będzie pracował nad realizacją wizji stworzenia możliwości ekonomicznych dla każdego uczestnika globalnej siły roboczej, wspierał zespół kierowniczy itd. Ryan Roslansky, który w LinkedIn pracuje od ponad 10 lat, pełnił różne funkcje kierownicze. Rozwijał program Influencer i platformę publikacji, budował biznes Marketing Solutions, dowodził przejęciem Lynda.com i współtworzył framework integracji z Microsoft. W ostatnim czasie był kluczowym architektem w przekształcaniu konsumenckiej i biznesowej aplikacji LinkedIn w pojedynczy, holistyczny i globalny ekosystem. Jego dotychczasową rolę jako szefa produktu obejmie Tomer Cohen, obecnie CVP LinkedIn Marketing Solutions.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.linkedin.com/2020/february/linkedin-ceo-jeff-weiner-to-move-into-executive-chairman-role-an

Polecamy również w kategorii Microsoft