Azure Dedicated Host - maszyny wirtualne na pojedynczych, dedykowanych serwerach

Azure Dedicated Host - maszyny wirtualne na pojedynczych, dedykowanych serwerach

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:58
01.08.2019
804 wyświetlenia

Microsoft przedstawił dziś nową usługę Azure, która pozwala uruchamiać maszyny wirtualne Linux i Windows na pojedynczych (single-tenant), fizycznych serwerach. Dedicated Hosts zapewnia widoczność i kontrolę, uwzględniane w korporacyjnych wymaganiach co do zgodności. Gigant rozszerza ponadto Azure Hybrid Benefit na Azure Dedicated Hosts, dzięki czemu można zaoszczędzić więcej, używając licencji on-premise Windows Server i SQL Server. Usługa została już uruchomiona w wersji zapoznawczej w większości regionów Azure.

Aby stworzyć Azure Dedicated Host lub grupy hostów, a także podpiąć do nich maszyny wirtualne Azure w procesie ich tworzenia, wystarczy skorzystać z portalu Azure. Usługa ta pomaga spełnić wymagania organizacji, którym zależy na bezpieczeństwie fizycznym, integralności danych i monitorowaniu. Zostało to osiągnięte poprzez możliwość umieszczenia VM-ów na konkretnym, dedykowanym serwerze fizycznym. Oferta spełnia również wymagania dotyczące izolacji na poziomie hosta. Azure Dedicated Hosts zapewnia widoczność infrastruktury serwera, na którym uruchamiane są maszyny wirtualne. Użytkownik może kontrolować:

  • Infrastrukturę sprzętową (typ hosta),
  • Markę procesora, możliwości i nie tylko,
  • Liczbę rdzeni,
  • Typ i rozmiar maszyn wirtualnych, które chce wdrożyć.

Istnieje możliwość mieszania i łączenia maszyn wirtualnych Azure różnych rozmiarów w tej samej serii maszyn wirtualnych na danym hoście. Ponadto można kontrolować całą platformę na poziomie hosta, np. aktualizacje jego systemu.

W trakcie fazy poglądowej dostępne będą maszyny z serii Dsv3 i Esv3, a wkrótce też Fsv2. Wspierane są wszystkie istniejące rozmiary. Wersję zapoznawczą można sprawdzić już dziś, udając się na stronę Microsoft Azure.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://azure.microsoft.com/en-us/blog/introducing-azure-dedicated-host/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure