Menu kategorii
 • Aplikacje Modern UI będą działać szybciej

  Aplikacje Modern UI będą działać szybciej

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  21:40
  14.11.2013
  2855 wyświetleń

  Microsoft pracuje nad zwiększeniem szybkości działania aplikacji z interfejsem Modern UI. Pracę mają być w zaawansowanej fazie, ale nie wiadomo kiedy projekt zostanie oficjalnie ogłoszony i jak będzie wyglądał sam proces.

  Metoda zwiększenia szybkości programów ma nazywać się 'Project N'. Microsoft podczas ostatniej konferencji w Nowym Jorku przedstawił działanie projektu na przykładzie dwóch tabletów Surface 2. Na obu urządzeniach włączone zostały aplikacje Fresh Paint. Na jednym tablecie Frash Paint działał w standardowej wersji, na drugim program został uruchomiony ze wspomaganiem 'Project N', które dodaje dodatkowy kod .NET do natywnego kodu aplikacji. W rezultacie Fresh Paint z kodem 'Project N' uruchomił się i pracował znacznie szybciej niż zwykła wersja. Niestety nie ma jakiegokolwiek filmu przedstawiającego porównanie.

  Nie jest jeszcze jasne w jaki sposób aplikacje miałyby być przyspieszane. Można jedynie spekulować, że albo deweloperzy najpierw będą zgłaszać swoje programy do Windows Store, a następnie implementacja kodu 'Project N' nastąpi automatycznie, albo firma udostępni kod deweloperom i od nich będzie zależało czy chcą z niego skorzystać czy też nie.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.zdnet.com/microsoft-shows-off-its-next-generation-project-n-compiler-technology-7000023156/

  Polecamy również w kategorii Windows 8