Anniversary Update dla smartfonów - jeszcze nie dziś

Anniversary Update dla smartfonów - jeszcze nie dziś

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:32
09.08.2016
1772 wyświetlenia

Wczoraj przytaczaliśmy nieoficjalny raport, który potwierdzał wcześniejszą zapowiedź indyjskiego działu Lumia. Wynikało z niego, że Anniversary Update ma trafić do odblokowanych urządzeń z Windows 10 Mobile dzisiaj, 9 sierpnia, zaś do urządzeń pod kuratelą operatorów mobilnych - tydzień później. Dziś wiemy już, że raport okazał się mylny - przynajmniej jeśli chodzi o ten pierwszy termin. Co do tego nie mamy już wątpliwości, bowiem słowa padły z ust szefowej programu Windows Insider, Dony Sarkar.

Wspomniany raport wywołał wśród użytkowników "Mobilnych Okienek" niemałe zamieszanie, jednak - jak się okazuje - był tylko sumą plotek i szybko usuniętych komunikatów @LumiaIndia na Twitterze. Microsoft dotąd nie odniósł się do tych zapowiedzi ani też nie wyznaczył konkretnej daty. Pewien przełom nastąpił dzisiaj, kiedy to Dona Sarkar odpowiedziała na pytanie jednego z użytkowników: "Czy dziś będzie udostępniony W10 Mobile Anniversary? Czy może dostaniemy go 'niebawem'?". Odpowiedź była krótka: "Nie, nie dzisiaj. Dowiecie się, kiedy :)".

Na razie możemy być pewni, że Microsoft wyraźnie zakomunikuje dostępność aktualizacji, gdy będzie ona gotowa. Trudno podać choćby przybliżone ramy czasowe, gdyż Dona Sarkar nie odniosła się w żaden sposób do podanych wcześniej terminów. Anniversary Update - jako aktualizacja funkcjonalna dla wszystkich głównych wydań Windows 10 - została udostępniona w zapowiadanym terminie jedynie dla PC. Data była ogólnie znana - 2 sierpnia 2016 r. Tego samego dnia aktualizacja funkcjonalna trafiła do HoloLens, ale już dzień wcześniej swój odpowiednik otrzymał Xbox One - w tym przypadku mowa była nie o Anniversary Update, lecz o Summer Update/August Update. Co ze smartfonami, które miały aktualizację otrzymać priorytetowo na równi z PC? Ich użytkownicy mogą na razie obejść się smakiem i uzbroić w cierpliwość.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-windows-10-mobile-anniversary-update-won039t-be-released-today

Polecamy również w kategorii Windows 10 Mobile