Aktualność usług i bezpieczeństwo dzięki Microsoft Managed Desktop

Aktualność usług i bezpieczeństwo dzięki Microsoft Managed Desktop

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:48
18.09.2018
631 wyświetlenie

Dzisiaj Microsoft ogłosił uruchomienie nowej usługi o nazwie Managed Desktop Service, która ma pełnić funkcję nadzorczą nad usługami leżącymi w rękach klientów korporacyjnych giganta. Ma to zapewnić wyjątkowe bezpieczeństwo i aktualność wszystkich usług. MMD łączy wszystkie zalety Microsoft 365 Enterprise, urządzenia jako usługi (device as a service) oraz zarządzania nimi w chmurze Microsoft.

Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, Microsoft jest w stanie za pośrednictwem MMD szybko ocenić, które urządzenia w sieci MMD są gotowe do aktualizacji funkcji oraz identyfikować potencjalne problemy z aktualizacją. To daje klientom poczucie bezpieczeństwa i pewność, że dane ich firmy leżą w dobrych rękach. Jednocześnie mogą się oni skupić na realnym działaniu, a funkcjonowanie i bezpieczeństwo sieci mogą zostawić gigantowi, który za pośrednictwem MMD sprawuje nad wszystkim piecze.

Managed Desktop Service ma zmienić sposób myślenia o zarządzaniu IT w przedsiębiorstwach, zarówno tych dużych, jak i tych mniejszych. Microsoft pracuje już między innymi z Lloyds Banking Group nad wdrożeniem MMD. Obecnie usługa ta dostępna jest w ograniczonym zakresie w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych. W pierwszej połowie roku 2019 ma się pojawić dodatkowo w Kanadzie, Australii oraz Nowej Zelandii. Następne kraje dołączą do tego grona w drugiej połowie przyszłego roku.

Microsoft pilnuje, by jego usługi komercyjne i korporacyjne stały na najwyższym możliwym poziomie i dzięki temu jest on obecnie jednym z liderów tego sektora, również w Polsce. Wprowadzenie takich usług jak MMD jest kolejnym krokiem ku ewolucji oferty giganta, która staje się coraz bardziej inteligenta i wszechstronna. Więcej na temat Managed Desktop Service można przeczytać na stronie Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2018/09/17/collaborating-with-customers-and-partners-to-deliver-a-modern-desktop-microsoft-managed-desktop/

Polecamy również w kategorii Office 365