100% zużycia procesora przez proces svchost.exe

100% zużycia procesora przez proces svchost.exe

 Adam Stępień
Adam Stępień
13:54
12.05.2007
280293 wyświetlenia
Microsoft udostępnił informacje, jak rozwiązać problem wykorzystania procesora w 100% przez proces svchost.exe podczas pobierania aktualizacji z użyciem mechanizmu Automatycznych Aktualizacji systemu Windows. Okazało się bowiem, że wydana we wtorek, w ramach comiesięcznego cyklu wypuszczania łatek, poprawka nie do końcca okazuje się być skutecznym rozwiązaniem usterki opisanej w artykule bazy wiedzy KB927891.

Otóż aby rozwiązać problem, należy zainstalować stosowne uaktualnienie, a także nową wersję programu Windows Update Agent, oznaczoną numerem 3.0, zgodnie z poradnikiem opublikowanym w witrynie MSDN:

Microsoft ostrzega, że wyłącznie zainstalowanie obu tych poprawek pozwoli uniknąć problemu zwiększonego zużycia procesora przez dłuższy okres czasu przy włączonych Automatycznych Aktualizacjach. Na przełomie maja i czerwca aktualizacje te będą dystrybuowane poprzez właśnie mechanizmy Automatycznych Aktualizacji oraz Windows/Microsoft Update.

Jeżeli pomimo zaaplikowania ww. poprawek problem nie zostanie rozwiązany, Microsoft radzi sprawdzić, czy aby na pewno klient WUA występuje w wersji 3.0 (sygnalizuje to wersja 7.0.6000.374 biblioteki C:\windows\system32\wuaueng.dll) i skontaktować się z działem pomocy technicznej firmy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.technet.com/wsus/archive/2007/04/28/update-on.aspx

Polecamy również w kategorii Windows XP