1 urodziny Microsoft Viva: 10 mln aktywnych użytkowników i inne statystyki

1 urodziny Microsoft Viva: 10 mln aktywnych użytkowników i inne statystyki

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:22
04.02.2022
1970 wyświetleń

Dziś mija dokładnie rok od oficjalnej zapowiedzi Microsoft Viva, pierwszej tego typu platformy Microsoftu dedykowanej w całości pracownikom. Owa "platforma doświadczeń pracownika" łączy komunikację, wiedzę, naukę, zasoby i wglądy, integrując się z Teams i Microsoft 365. Co się przez ten czas wydarzyło? Sprawdźmy dane z rocznicowego podsumowania.

W ciągu zaledwie roku Viva zgromadziła ponad 10 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Ponad 1000 klientów komercyjnych — w tym Blum, Nationwide, Old Mutual, PayPal, REI i Unilever — używa platformy do tworzenia lepszych doświadczeń dla pracowników: od promowania wzrostu i wellbeingu w cyfrowym biurze, po budowanie połączonej kultury dla pracowników pierwszej linii. Od momentu pierwszej zapowiedzi w fazę ogólnej dostępności weszły moduły Viva Connections, Viva Insights, Viva Topics i Viva Learning. A jeszcze w tym roku zostanie wydana oparta na Vivie usługa OKR-ów napędzana przez przejęte Ally.io.

Microsoft Viva jako otwarta i dająca się rozszerzać platforma nawiązała partnerstwa m.in. z ServiceNow, Qualtrics, Headspace, Cornerstone OnDemand, Workday, Espressive, OpenSesame i EdCast. Na szczególną uwagę zasługują też integracje z LinkedIn Learning oraz Glint. Twórcy platformy z optymizmem patrzą w przyszłość, a jednocześnie chwalą się osiągnięciami z ostatnich 12 miesięcy. Oto najważniejsze z tych wydarzeń:

  • 10 mln+ aktywnych użytkowników miesięcznie.
  • 4 ogólnodostępne moduły (Viva Insights, Connections, Topics i Learning).
  • 9 mln wysłanych pochwał.
  • Najpopularniejsze odznaki: Awesome, Thank you i Achiever.
  • 1 mln+ wygenerowanych tematów.
  • Zarządzanie czasem jako najpopularniejsze zainteresowanie do nauki.
  • 48 mln godzin skupienia bookowanych średnio w ciągu miesiąca.
  • WFH: Ending your day jako najpopularniejsza medytacja WFH.

Dowiedz się więcej z naszego artykułu sprzed roku:
Microsoft Viva - nowa platforma dla pracowników oficjalnie zapowiedziana.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2022/02/04/microsoft-viva-celebrates-1-year-transforming-the-employee-experience/

Polecamy również w kategorii Microsoft 365