Jak połączyć pliki z SharePoint z systemem Windows?

Jak połączyć pliki z SharePoint z systemem Windows?

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 1/5/2024, 7:38 PM

Liczba odsłon: 449

Łączenie plików z SharePoint z systemem Windows to kluczowy krok w efektywnym zarządzaniu danymi i współpracy w środowisku korporacyjnym. SharePoint, będący częścią pakietu Microsoft 365, umożliwia przechowywanie, udostępnianie i zarządzanie dokumentami w chmurze. Wprowadzenie do tej integracji jest szczególnie istotne dla osób, które chcą zoptymalizować swoją pracę z plikami, umożliwiając szybki dostęp i współpracę zespołową.

W miarę jak przechodzimy w stronę coraz bardziej zintegrowanych i chmurowych rozwiązań, takich jak usługa SharePoint, ważne jest, aby w pełni wykorzystać dostępne narzędzia do przechowywania i udostępniania plików. Jeśli jesteś zatem użytkownikiem systemu Windows i chciałbyś dowiedzieć się, jak skonfigurować służbowe lub edukacyjne konto SharePoint na swoim komputerze, to skorzystaj z instrukcji dostępnych w dalszej części tekstu.

Jak połączyć pliki z SharePoint z systemem Windows?

Spis treści

Jak wykonać pierwszą konfigurację biblioteki dokumentów SharePoint z systemem Windows?

 1. W przeglądarce internetowej przejdź do strony office.com i zaloguj się do konta służbowego/edukacyjnego, w ramach którego posiadasz dostęp do usługi SharePoint.
 2. Z menu po lewej stronie wybierz pozycję Aplikacje, a następnie na środku strony odszukaj aplikację SharePoint. Jeżeli jej nie widzisz, kliknij łącze Wszystkie aplikacje i odszukaj ikonę usługi SharePoint.
 3. Jak połączyć pliki z SharePoint z systemem Windows?

 4. Teraz spośród witryn SharePoint przejdź do tej, w której znajduje się biblioteka dokumentów, którą będziesz synchronizować z systemem Windows.
 5. W witrynie z menu po lewej stronie wybierz docelową bibliotekę dokumentów.
 6. Będąc już w bibliotece dokumentów, którą chcesz synchronizować, kliknij u góry przycisk Synchronizacja.
 7. Jak połączyć pliki z SharePoint z systemem Windows?

 8. Możliwe, że w tym momencie wyświetlone zostanie powiadomienie o treści brzmiącej mniej więcej tak: Ta witryna próbuje otworzyć aplikację Microsoft OneDrive. Potwierdź tę operację klikając przycisk Otwórz lub Zezwalaj (w zależności od posiadanej przeglądarki internetowej).
 9. Wyświetlone zostanie okno aplikacji OneDrive wraz z kreatorem pierwszej konfiguracji synchronizacji plików z chmury z Twoim komputerem z systemem Windows. W tym miejscu konieczne może być wpisanie loginu konta służbowego. Jeśli login jest już wpisany, kliknij przycisk Zaloguj się.
 10. Jak połączyć pliki z SharePoint z systemem Windows?

 11. Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło, oczywiście wpisz hasło do swojego konta.
 12. Możliwe jest także wyświetlenie komunikatu o treści Nie wylogowuj się z żadnych aplikacji. W takim przypadku kliknij pozycję Nie, zaloguj się tylko do tej aplikacji.
 13. Jak połączyć pliki z SharePoint z systemem Windows?

 14. W drugim kroku możesz określić lokalizację zapisu plików z chmury na dysku twardym Twojego komputera. Domyślnie będzie nią katalog użytkownika w systemie, ale jeżeli wolisz przechowywać pliki w innym miejscu w systemie kliknij opcję Zmień lokalizację.
 15. Jak połączyć pliki z SharePoint z systemem Windows?

 16. Jeśli zmieniasz lokalizację zapisu pliku, wskaż docelowy katalog lub utwórz nowy dedykowany plikom z chmury.
 17. Po wybraniu katalogu kliknij przycisk Wybierz tę lokalizację.
 18. W kolejnym kroku zostaniesz zapytany o kopię zapasową folderów. Istnieje możliwość synchronizacji katalogów Dokumenty, Obrazy czy Pulpitu z chmurą. Tym samym Twoje pliki z tych katalogów zostaną przeniesione do chmury OneDrive. Jeżeli nie zależy Ci na tym, odznacz pola wyboru przy poszczególnych katalogach i przejdź dalej.
 19. Konfiguracja jest już prawie gotowa. W tym momencie możesz przejść przez krótki samouczek, klikając kilkukrotnie przycisk Dalej.
 20. Na samym końcu samouczka kliknij opcję Otwórz folder usługi OneDrive.
 21. Od tej chwili możesz cieszyć się dostępem do wszystkich plików i zgromadzonych danych w synchronizowanej bibliotece dokumentów z witryny SharePoint.

Jak połączyć pliki z SharePoint z systemem Windows?

Jak dodać kolejne biblioteki SharePoint do systemu Windows?

 1. Jeśli w systemie Windows jesteś już zalogowany do usługi OneDrive i synchronizowałeś wcześniej inną bibliotekę dokumentów SharePoint, a także chcesz dodać kolejną bibliotekę do swojego systemu, przejdź ponownie do witryny office.com, aplikacji SharePoint i uruchom docelową bibliotekę dokumentów.
 2. Będąc już w bibliotece dokumentów, którą chcesz synchronizować, kliknij u góry przycisk Synchronizacja.
 3. Jak połączyć pliki z SharePoint z systemem Windows?

 4. Po kilku chwilach synchronizacja zostanie włączona.
 5. Od tej chwili możesz cieszyć się dostępem do wszystkich plików i zgromadzonych danych w kolejnej bibliotece dokumentów.
 6. Dostęp do wszystkich zsynchronizowanych bibliotek SharePoint znajdziesz w Eksploratorze plików Windows w menu po lewej stronie. W menu widnieć będzie nazwa firmy podana w usłudze Microsoft 365/usłudze SharePoint.
 7. Jak połączyć pliki z SharePoint z systemem Windows?