Jak dodać gościa do witryny w SharePoint?

Jak dodać gościa do witryny w SharePoint?

Autor: Arkadiusz Partyka

Opublikowano: 2/21/2023, 7:00 AM

Liczba odsłon: 1869

Dodanie użytkownika spoza organizacji do usługi SharePoint może być przydatne, gdy chcemy udostępnić niektóre zasoby zewnętrznym użytkownikom, np. partnerom biznesowym lub klientom. Osoba taka będzie miała dostęp m.in. do bibliotek dokumentów, list czy innych obszarów roboczych utworzonych w witrynie. Proces ten może wydawać się trudny dla niektórych użytkowników, jednak w rzeczywistości jest stosunkowo prosty i można go przeprowadzić w kilku krokach. W tym poradniku przedstawimy, jak krok po kroku dodać gościa do usługi SharePoint, aby ułatwić wspólną pracę z innymi osobami.

Jak dodać gościa do witryny w SharePoint?

  1. Z poziomu głównej strony witryny w aplikacji SharePoint kliknij informację o ilości członków, która znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.
  2. Jak dodać gościa w SharePoint

  3. W wyświetlonym bocznym panelu kliknij przycisk Dodaj członków, a następnie kliknij link Przejdź do programu Outlook.
  4. Jak dodać gościa w SharePoint

  5. Wyświetlona zostanie w przeglądarce nowa karta z uruchomioną aplikacją Outlook. Teraz przejdź do zakładki Członkowie i wybierz opcję Dodaj członków.
  6. Jak dodać gościa w SharePoint

  7. Teraz wpisz adres e-mail osoby spoza organizacji. Zatwierdź wpisany zwrot, naciskając Enter i kliknij przycisk Dodaj, znajdujący się na dole okna.
  8. Jak dodać gościa w SharePoint

Wybrana osoba dostanie wiadomość e-mail z zaproszeniem do współpracy, gdzie będzie widniał link do witryny.