Jak zarządzać alertami innych użytkowników w SharePoint?

Jak zarządzać alertami innych użytkowników w SharePoint?

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 6/16/2023, 8:00 AM

Liczba odsłon: 924

Zarządzanie alertami w SharePoint to proces, który umożliwia użytkownikom śledzenie wybranych elementów, list, dokumentów lub całych witryn. Alerty powiadamiają użytkowników o wprowadzanych zmianach, nowych plikach lub innych aktualizacjach, które są dla nich istotne. Dzięki nim można skutecznie monitorować działania w witrynie SharePoint i być na bieżąco ze wszystkimi zmianami.

Pełną kontrolę nad alertami mają jedynie ich autorzy. Będąc w bibliotece dokumentów lub liście witryny SharePoint, wystarczy wybrać opcję Zarządzaj moimi alertami. Dzięki temu będziemy mogli zapoznać się z listą wszystkich naszych alertów i w razie potrzeby edytować je. Jak jednak sprawdzić alerty utworzone przez innych użytkowników witryny? W tej poradzie pokazujemy, jak krok po kroku tego dokonać.

Jak zarządzać alertami innych użytkowników w SharePoint?

Jak wyświetlić alerty innych użytkowników w SharePoint?

  1. Zaloguj się do witryny SharePoint, dla której chcesz sprawdzić alerty innych użytkowników.
  2. Następnie w prawym górnym rogu ekranu kliknij ikonę zębatki i wybierz opcję Informacje o witrynie.
  3. Z wyświetlonego panelu wybierz pozycję Wyświetl wszystkie ustawienia witryny.
  4. Teraz w sekcji Administracja witryną kliknij pozycję Alerty użytkownika.
  5. Na wyświetlonej stronie można filtrować alerty według użytkowników. Wystarczy rozwinąć listę Wyświetl alerty dla, wybrać dowolnego członka bieżącej witryny i kliknąć przycisk Aktualizuj. Po jego wybraniu wyświetlone zostanie zestawienie wszystkich alertów skonfigurowanych przez danego użytkownika. Zestawienie zawierać będzie informacje o częstotliwości wysyłania alertów, nazwie oraz rodzaju wiadomości z alertem. Edycja alertów nie będzie możliwa.

Jak zarządzać alertami innych użytkowników w SharePoint?