Co nowego w Microsoft Teams? Podsumowanie marca 2023

Co nowego w Microsoft Teams? Podsumowanie marca 2023

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/28/2023, 1:30 PM

Liczba odsłon: 1157

Marzec jeszcze się nie skończył, ale Microsoft zdążył już opublikować podsumowanie miesiąca w Teams. Najświeższą zmianą jest udostępnienie nowej aplikacji desktopowej Teams w wersji zapoznawczej. Oprócz niej firma zaprezentowała 59 nowych funkcji. Najważniejsze i najciekawsze z nich prezentujemy w tym artykule!

Nowy Microsoft Teams na Windows

Microsoft poinformował wczoraj o dostępności nowej aplikacji desktopowej Teams na urządzenia z Windows w wersji public preview. Aplikacja została przebudowana od podstaw, aby była szybsza, prostsza i bardziej elastyczna.

Dzięki optymalizacjom uruchamianie aplikacji i dołączanie do spotkań odbywa się do 2x szybciej, przełączanie kanałów/czatów — do 1,7x szybciej, zużycie pamięci jest mniejsze o 50%, a użycie miejsca na dysku — o 70%. Dodano możliwość pozostawania zalogowanym na wszystkich kontach i otrzymywania z nich powiadomień, niezależnie od tego, którego akurat używamy. Nowy Teams integruje się również z Microsoft 365 Copilot i Microsoft Loop.

Zapowiedzi z Enterprise Connect

Poniższe zapowiedzi Microsoft ogłosił na Enterprise Connect. Funkcje te będą wdrażane w nadchodzących kwartałach.

Spotkania

Notatki ze współpracy na spotkaniach Teams

Notatki ze współpracy to składniki Loop, które mogą być kopiowane/wklejane w miejscach, takich jak czat Teams i Outlook. Są one edytowalne i pozostają zsynchronizowane, gdziekolwiek je udostępnisz. Niezależnie od tego, czy jesteś na spotkaniu czy nie, możesz uzyskać dostęp do notatek z podsumowania spotkania. Funkcja będzie udostępniona w publicznej wersji zapoznawczej w kwietniu.

Speaker Coach na spotkaniach Teams

Speaker Coach dostarcza prywatny, spersonalizowany feedback na temat umiejętności przemawiania i prezentacji zarówno w czasie rzeczywistym, jak i po spotkaniu — w formie podsumowania. Teraz usługa jest dostępna w wersji zapoznawczej. Wglądy na żywo są widoczne tylko dla Ciebie i nie są zapisywane w nagranych transkrypcjach spotkań.

Awatary w Microsoft Teams

Awatary w Teams to ciekawa alternatywa dla strumienia wideo i zdjęcia profilowego. Jeśli potrzebujesz wyłączyć kamerę lub nie czujesz się komfortowo ze strumieniem wideo, możesz skorzystać z personalizowanych awatarów i reakcji.

Czat i kanały

Nowe doświadczenie kanałów Teams

Kanały w aplikacji Teams umożliwiają grupom roboczym i zespołom różnej wielkości łączenie się w jednej dedykowanej przestrzeni w celu wymiany pomysłów, budowania zbiorowej wiedzy, podejmowania decyzji i wykonywania pracy. W zeszłym roku padła zapowiedź nowego doświadczenia kanałów, zbudowanego z intuicyjnym układem, który pozwala zespołom skupić się na zadaniu. Teraz Microsoft ogłasza, że następujące funkcje będą dostępne do publicznej wersji zapoznawczej w kwietniu:

 • Pole redagowania i ostatnie posty pojawią się u góry strony. Teraz znacznie łatwiej jest rozpocząć nowy post, być na bieżąco z najnowszymi rozmowami i brać w nich udział — mając pewność, że niczego nie przegapisz.
 • Każdy post jest teraz prawdziwą rozmową, na której możesz się skupić. Możesz przejść do widoku konwersacji, który sprawia, że ​​dyskusja jest bardziej wciągająca i synchroniczna, podobnie jak czat. Możesz także wyskoczyć z postem do nowego okienka i obserwować dyskusję, kontynuując pracę nad innymi tematami.
 • Hasztagi odnoszące się do Viva Topics bezpośrednio na kanale zapewnią kontekst dotyczący tematów organizacyjnych — bez konieczności zadawania pytań komukolwiek innemu.
 • Ulepszone okienko informacji będzie zawierało wszystkie ważne informacje kontekstowe, takie jak członkowie kanału i przypięte posty, dzięki czemu nowi członkowie zespołu będą mogli szybko dołączyć, a wszyscy członkowie — znaleźć potrzebne informacje bezpośrednio na kanale.
 • Przypinanie postów to opcja, dzięki której wszyscy mogą dowiedzieć się, co jest ważne na kanale, i szybko się do tego odnieść.
 • Uproszczony mechanizm plakietek ułatwi użytkownikom zrozumienie nowych działań w kanałach. Oprócz liczby nowych działań użytkownicy mogą teraz skupić się na konkretnych kanałach wymagających największej uwagi, np. ze wzmiankami.

Nowe doświadczenie kanałów Teams

Nowości z marca w Microsoft Teams

Poniższe nowości zostały już wprowadzone do Teams w tym miesiącu.

Spotkania

Filtry wideo na spotkaniach Teams

Filtry wideo w Microsoft Teams pozwalają uczestnikom spotkań rozszerzyć ich strumienie wideo o efekty wizualne, takie jak ramki i style. Pod koniec stycznia Microsoft zaczął je udostępniać w publicznej wersji zapoznawczej, a w marcu stały się ogólnodostępne. Filtry wideo pomagają użytkownikom Teams wyrażać swoją osobowość na spotkaniach, wprowadzać nieco radości podczas godzin pracy i zmniejszać/rozpuszczać stres.

Filtry wideo na spotkaniach Teams

Przykładowo podczas dyskusji o wysokim priorytecie lider może wybrać filtr, który trochę rozładuje napiętą atmosferę. Użytkownicy mogą włączać filtry wideo zarówno na ekranie dołączania do spotkania, jak i już podczas trwającego spotkania. Przed dołączeniem użytkownicy zobaczą opcje filtrów pod okienkiem podglądu obrazu, jeśli włączona jest kamera.

Napisy wideo w PowerPoint Live

Dzięki napisom w PowerPoint Live użytkownicy mogą lepiej zrozumieć udostępnianą zawartość dźwiękową. Uczestnicy spotkań mają teraz opcję włączenia napisów dla dowolnego wideo, do którego dołączony jest plik z napisami. Z kolei użytkownicy PowerPoint, którzy chcą tworzyć bardziej dostępne prezentacje, mogą łatwo dodawać napisy do osadzonych filmów w prezentacji bezpośrednio w PowerPoint na Windows i macOS.

Napisy w prezentacjach PowerPoint Live na spotkaniach Teams

PowerPoint pozwala wstawiać napisy w wielu językach, a użytkownicy mogą wybrać wersję dla siebie. Wystarczy zaznaczyć osadzone wideo, kliknąć opcję Wstaw napisy na wstążce Odtwarzanie i wskazać plik(i) z napisami. Gdy prezentacja będzie wyświetlana w PowerPoint Live na spotkaniu Teams, uczestnicy zobaczą opcję włączenia napisów. W tym celu należy kliknąć przycisk napisów w odtwarzaczu wideo i wybrać preferowany język z rozwijanej listy.

Nowości w Microsoft Whiteboard

Podczas spotkań możesz teraz korzystać z możliwości otwierania istniejącej tablicy Whiteboard, szybkiego konfigurowania tablicy za pomocą ponad 60 szablonów, zapraszania innych do śledzenia Twojego punktu widzenia podczas nawigacji, identyfikowania współpracowników za pomocą przyklejonych Sticky Notes i nie tylko. Możesz też kopiować i wklejać składniki Loop do aplikacji Whiteboard z poziomu czatu Teams, a wkrótce także z Outlooka i Worda dla sieci Web. Tablica, nad którą współpracowaliście z uczestnikami, i udostępnione komentarze są dostępne na czacie Teams na karcie "Tablica" po spotkaniu.

Microsoft Whiteboard

Automatyczne opuszczanie podniesionej ręki po wypowiedzi

Aby zmniejszyć liczbę nieaktualnych podniesionych rąk podczas spotkań, Teams będzie teraz sugerować opuszczenie podniesionej ręki po wykryciu, że dana osoba zabrała głos podczas spotkania. Jeśli nie podejmiesz żadnych działań po otrzymaniu powiadomienia, Teams automatycznie opuści Twoją rękę. Powinno to zapewnić sprawniejsze prowadzenie spotkań dla organizatorów i prezenterów.

Automatyczne opuszczanie podniesionej ręki po wypowiedzi

Ulepszenia paska narzędzi spotkania

Zaktualizowany pasek narzędzi spotkań Microsoft Teams sprawia, że nawigowanie oraz odkrywanie nowych funkcji i możliwości jest łatwiejsze. Przykładowo możesz teraz podnieść rękę z paska narzędzi spotkania za pomocą dedykowanego przycisku podniesienia ręki, a także łatwiej poruszać się po menu Więcej z grup podmenu, a także łatwiej przechodzić do podrzędnych menu.

Ulepszenia paska narzędzi spotkania

Wykrywanie sprzężenia zwrotnego

Kiedy wiele osób dołącza do spotkania w tym samym pomieszczeniu, powstaje pętla sprzężenia zwrotnego, która powoduje echo, które w wielu przypadkach szybko przechodzi w pisk lub wycie (jak wtedy, gdy muzyk trzyma mikrofon zbyt blisko głośnika). Jeśli dołączysz do spotkania z wieloma innymi osobami korzystającymi z laptopów z tej samej lokalizacji, Teams powiadomi Cię, że w pobliżu wykryto inne urządzenie, które jest już połączone dźwiękowo z bieżącym spotkaniem. Mikrofon i głośniki osoby, która dołączyła po Tobie i ma włączony dźwięk, zostaną automatycznie wyciszone.

Wykrywanie sprzężenia zwrotnego

Wyłączanie pisania czacie dla anonimowych użytkowników

Administratorzy IT mogą teraz na poziomie zasad wyłączyć dostęp do zapisu na czacie dla użytkowników anonimowych i nieuwierzytelnionych, którzy dołączają do spotkań Teams za pośrednictwem łącza.

Wyłączanie pisania czacie dla anonimowych użytkowników

Transkrypcja na żywo we wszystkich dostępnych językach

Podczas dowolnego spotkania w Teams możesz rozpocząć transkrypcję żywo — również w Teams w przeglądarce. Tekst pojawia się obok materiału wideo lub audio spotkania w czasie rzeczywistym — wliczając w to imię i nazwisko mówcy (chyba że postanowiono je ukryć) oraz znacznik czasu. Transkrypcja na żywo może sprawić, że spotkanie będzie bardziej produktywne i integracyjne dla uczestników, którzy są niesłyszący lub niedosłyszący lub mają różne poziomy biegłości językowej. Osoby przebywające w hałaśliwych miejscach również docenią tę pomoc wizualną. Osoby mogą zdecydować, że nie będą identyfikowane w transkrypcjach spotkań.

Transkrypcja na żywo we wszystkich dostępnych językach

Opuszczanie spotkania Teams na wszystkich urządzeniach

Gdy dołączasz do spotkania przy użyciu wielu urządzeń osobistych, możesz napotkać trudności podczas opuszczania spotkania, np. zapomnieć o opuszczeniu spotkania na jednym z urządzeń. Funkcja opuszczenia spotkania na wszystkich urządzeniach pozwala uczynić to jednym dotknięciem lub kliknięciem przycisku.

Opuszczanie spotkania Teams na wszystkich urządzeniach

Czat i współpraca

Rozszerzony widok karty profilu

Rozszerzony widok karty profilu w Teams daje możliwość przeglądania szczegółów i budowania silniejszych więzi ze współpracownikami. W czatach, kanałach, rozmowach telefonicznych lub spotkaniach Teams możesz teraz łatwo wyszukiwać bogatsze dane profilowe i dowiedzieć się więcej o tym, z kim współpracujesz, sprawdzając informacje kontaktowe, stanowisko, schemat organizacyjny i profil LinkedIn. Statystyki, takie jak urodziny, aktualizacje kariery i sugerowane zadania, będą również zawarte na Twojej karcie profilu.

Rozszerzony widok karty profilu w Teams

Dodawanie zaimków do karty profilu

Możesz również dodać zaimki do swojej karty profilu, aby wyrazić, kim jesteś, oraz pomóc innym dowiedzieć się, jak się do Ciebie zwracać. Administratorzy IT będą mogli włączyć tę funkcję, aby umożliwić pracownikom dodawanie zaimków.

Dodawanie zaimków do karty profilu w Teams

Profile LinkedIn osób z zewnątrz organizacji

Profile LinkedIn osób z zewnątrz organizacji, z którymi się komunikujesz i współpracujesz, są teraz widoczne w aplikacji Teams. Jeśli LinkedIn jest włączony w Twojej organizacji, możesz wyświetlać publiczny profil LinkedIn osoby zewnętrznej w rozszerzonym widoku karty profilu — obok rozmowy na czacie — bez konieczności przełączania aplikacji.

Zaktualizowana sekcja Pliki w Microsoft Teams

Nowe środowisko aplikacji Pliki ze zaktualizowanym panelem nawigacyjnym umożliwia szybkie odnajdywanie, uzyskiwanie dostępu i udostępnianie plików z czatów, kanałów lub spotkań:

 • Strona główna: Wróć do ostatnio otwieranych plików.
 • Moje pliki: Uzyskaj dostęp do swoich plików zapisanych w OneDrive.
 • Udostępnione: znajdź pliki udostępnione Tobie oraz pliki, które udostępniłe/aś innym w Microsoft 365.
 • Pobrane: Znajdź pliki pobrane z aplikacji Teams na swoim komputerze.
 • Szybki dostęp: przypnij kartę pliku kanału Teams lub bibliotekę dokumentów programu SharePoint, aby uzyskać szybki dostęp.

Zakładka 'Pliki' w Microsoft Teams

Nowości w Microsoft Teams Premium

Znaczniki osi czasu w nagraniu spotkania

Aby ułatwić poruszanie się po nagraniach spotkań, Microsoft wprowadził spersonalizowane znaczniki osi czasu — widoczne tylko dla Ciebie — które wyświetlają znaczniki w wideo, gdy podczas spotkania wymieniono Twoje imię i nazwisko. Znaczniki pomagają zobaczyć, kto oraz w jakim kontekście wymienił Twoje dane, a także pozwalają łatwo przejść bezpośrednio do tej części spotkania. Ta funkcja jest dostępna tylko dla klientów Microsoft Teams Premium.

Inteligentne podsumowania na tablicy Microsoft 365

Tablica aktywności Microsoft 365, obsługiwana przez Microsoft Graph, zawiera teraz inteligentne podsumowania z usługi Teams. Dzięki nim możesz zobaczyć przegapione części spotkania, zadania wygenerowane przez AI na podstawie dyskusji, wzmianki Twojego imienia i nazwiska, listę głównych mówców oraz szybkie linki do nagrania i strony szczegółów.

I to już prawie wszystko! W marcu do Teams trafiło też kilka nowości związanych z pracownikami pierwszej linii, bezpieczeństwem, edukacją i zarządzaniem. Pojawiło się też parę nowych certyfikowanych urządzeń. Jeśli chcesz poznać wcześniejsze zmiany, to zachęcamy do sprawdzenia również naszego artykułu z poprzedniego miesiąca: Co nowego w Microsoft Teams? Podsumowanie lutego 2023.