Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian ze stycznia 2024

Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian ze stycznia 2024

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/31/2024, 7:00 PM

Liczba odsłon: 867

Wracamy z kolejnym artykułem podsumowującym najważniejsze i najciekawsze zmiany w aplikacjach pakietu Microsoft 365 w minionym miesiącu. Dziś pod lupę weźmiemy nowości oraz aktualizacje funkcji ze stycznia 2024 roku. Dotarły one przede wszystkim do programów Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Teams, Forms i OneNote.

Spis treści

Microsoft 365 — nowości w Windows Current Channel (Preview)

Nowości w programach Excel, Outlook, PowerPoint i Word

Nowości w programach Excel, PowerPoint i Word

 • Pasek narzędzi poufności dostępny przy tworzeniu kopii dokumentu: pasek narzędzi poufności jest dostępny w Wordzie, Excelu i PowerPointcie, gdy użytkownicy tworzą kopie dokumentów w Plik > Zapisz jako. Pomaga to użytkownikom zrozumieć zasady bezpieczeństwa i zastosować je dla dokumentu.

Microsoft 365 — nowości w Beta Channel na Windows

Nowości w programie OneNote

 • Gest wielokrotnego stuknięcia, aby rozszerzyć zaznaczenie: Nowy gest zaznaczania słów i rysunków odręcznych poprzez wielokrotne stuknięcie możesz wykonać palcem, piórem dotykowym albo myszką, aby rozszerzyć obszar zaznaczenia – od słowa, poprzez całą linijkę, cały akapit, aż do całej strony. Nie ma potrzeby rysowania lassem wokół obszaru do zaznaczenia.
 • Zaznaczanie poprzez wielokrotne stuknięcie

 • Współpraca ze składnikami Loop w OneNote: Użytkownicy mogą dodawać zarówno nowe, jak i istniejące składniki Loop, aby współpracować w nich w OneNote i synchronizować je ze wszystkimi innymi instancjami w innych aplikacjach. Do korzystania z tej funkcjonalności potrzebne są: stabilne połączenie z Internetem oraz subskrypcja Microsoft 365. Jest ona teraz wdrażana do OneNote dla sieci Web oraz do aplikacji OneNote na Windows w Beta Channel (wersja 2401, build 17228.10000).
 • Współpraca ze składnikami Loop w OneNote

Nowości w programie Word

 • Asystent ułatwień dostępu w Word: Asystent ułatwień dostępu poprzez oznaczanie problemów, które mogą uczynić dokument gorzej dostępnym, pomaga upewnić się, że czytelnicy mogą zrozumieć i używać treści zgodnie z zamysłem. Jeśli w dokumencie znajdzie się coś, co asystent rozpozna jako problem z dostępnością, obok tego elementu pojawi się ikona w kształcie osoby. Asystent sprawdza i oznacza 5 głównych kategorii problemów: kolor i kontrast, media i ilustracje, tabele, struktura dokumentu i dostęp do dokumentu.
 • Asystent ułatwień dostępu w Word

Microsoft 365 — nowości w Monthly Enterprise Channel na Windows

Nowości w programie Word

 • Ulepszone doświadczenie odzyskiwania po błędach współtworzenia: współpraca z innymi podczas pracy w programie Word jest dla wielu użytkowników ważnym narzędziem zwiększającym produktywność, a błędy mogą być niezwykle frustrujące. Microsoft ulepszył więc środowisko odzyskiwania, aby szybko przywracać użytkowników do stanu połączenia po wystąpieniu błędów współtworzenia. To automatyczne odświeżanie synchronizuje wszystkie zmiany między różnymi autorami, dzięki czemu zobaczą oni najbardziej aktualny dokument. Konflikty między różnymi autorami i zmiany niezapisane na serwerze będą wyświetlane jako śledzone zmiany.
 • Odzyskiwanie dokumentu Word

Microsoft 365 — pozostałe nowości

Nowości w programie Teams

Nowości w programie Excel na iPada

 • Tabele przestawne dostępne w Excelu na iPada: Dodano obsługę tworzenia i edytowania tabel przestawnych na iPadzie. Tabele przestawne pozwalają Ci obliczać, sumować i analizować dane. Dostosowano to potężne narzędzie do mniejszego ekranu i interfejsu dotykowego iPada. Teraz masz większą elastyczność w płynnym przechodzeniu między desktopem, przeglądarką i iPadem, zachowując spójne doświadczenie we wszystkich obszarach.
 • Tabela przestawna w Excelu na iPada

Nowości w programie Forms

 • Tryb ćwiczeń w Microsoft Forms: Respondenci mogą ćwiczyć we własnym tempie i zobaczyć prawidłowe odpowiedzi na każde pytanie przed jego wysłaniem. Tryb jest dostępny tylko dla quizzów.
 • Tryb ćwiczeń w Microsoft Forms

 • Synchronizacja danych ankiet Forms z Excelem: Dzięki automatycznej synchronizacji nowych odpowiedzi w czasie rzeczywistym możesz pracować w arkuszu kalkulacyjnym bez wypadania z rytmu. Otwórz dowolny aktywny formularz lub quizz, przejdź do "Odpowiedzi" i wybierz "Otwórz wyniki w Excelu". Automatycznie utworzy to arkusz Excela w OneDrive i przeniesie Cię do Excela w przeglądarce, gdzie zobaczysz tabelę z danymi w ciągu kilku sekund.
 • Synchronizacja danych ankiet Forms z Excelem

 • Migracja Google Forms do Microsoft Forms już możliwa: Można już przenosić formularze Google Forms do Microsoft Forms, aby uzyskać pełne doświadczenie Microsoft 365. Funkcja jest obecnie dostępna w Centrum administratora Microsoft 365 i została zaprojektowana, by umożliwić adminom zbiorowe migrowanie formularzy z jednej aplikacji do drugiej.

Nowości w programie Word dla sieci Web

 • Bogatszy podgląd linków w Word Online: Wcześniej, aby zobaczyć, do czego prowadzi link, trzeba było go kliknąć i opuścić dokument. Teraz, dzięki podglądowi, możesz szybko sprawdzić zawartość łącza i zdecydować, czy jest warty otwierania. Po kliknięciu linka zobaczysz okienko z podglądem. Znajduje się w nim tytuł strony, grafika, adres URL i opis (jeśli są dostępne). Ułatwia to podjęcie decyzji, czy w ogóle taki link warto otwierać. Ponadto interakcja z linkami została ułatwiona. Możesz teraz wykonywać akcje, takie jak kopiowanie, edytowanie i usuwanie linku, klikając odpowiednie przyciski w okienku podglądu.
 • Bogatszy podgląd linków w Word Online Bogatszy podgląd linków w Word Online

Szukasz konkretnej licencji Microsoft 365? Znajdziesz ją w naszym Sklepie CentrumXP:

Sprawdź również listy zmian z ostatnich miesięcy:

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia