Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z października 2023

Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z października 2023

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/1/2023, 3:00 PM

Liczba odsłon: 935

Wracamy z kolejnym artykułem podsumowującym najważniejsze i najciekawsze zmiany w aplikacjach pakietu Microsoft 365 w minionym miesiącu. Dziś pod lupę weźmiemy nowości oraz aktualizacje funkcji z marca 2023 roku. Dotarły one przede wszystkim do programów Excel, Outlook, Word, OneDrive, Teams i OneNote.

Spis treści

Microsoft 365 — nowości w Windows Current Channel (Preview)

Nowości w programie Excel

 • Wydajne czytanie w Excelu za pomocą Narratora:Ogłoszenia za pomocą wbudowanego w Windows czytnika ekranu — Narratora — będą teraz bardziej zwięzłe i wydajne. Zapewnią też większy kontekst dotyczący arkusza kalkulacyjnego i można je będzie dostosowywać za pomocą skrótów klawiaturowych. Dowiedz się więcej z artykułu: Narrator w Excelu radzi sobie teraz znacznie lepiej.

Microsoft 365 — nowości w Windows Current Channel

Nowości w programie Excel

 • Wydajne czytanie w Excelu za pomocą Narratora:Ogłoszenia za pomocą wbudowanego w Windows czytnika ekranu — Narratora — będą teraz bardziej zwięzłe i wydajne. Zapewnią też większy kontekst dotyczący arkusza kalkulacyjnego i można je będzie dostosowywać za pomocą skrótów klawiaturowych. Dowiedz się więcej z artykułu: Narrator w Excelu radzi sobie teraz znacznie lepiej.

Nowości w programie Outlook

 • Teams Meeting Apps w Outlook: Możesz teraz skonfigurować aplikację spotkania, planując zaproszenie w Outlooku. Aplikacja spotkania będzie gotowa do użycia na czacie lub gdy dołączysz do spotkania w Teams.

Nowości w programie Word

 • Ulepszone doświadczenia przywracania z błędów przy współtworzeniu: Współpraca z innymi w aplikacji Word jest istotną funkcją produktywną dla wielu użytkowników, dlatego wszelkie nieprawidłowości mogą być bardzo frustrujące. Microsoft rozwinął i ulepszył funkcjonalność, która szybko przywraca użytkowników do stanu połączenia po doświadczeniu błędów z współtworzeniem dokumentu. To automatyczne odświeżenie synchronizuje wszystkie zmiany z innymi autorami, dzięki czemu zobaczysz możliwie najbardziej aktualną wersję dokumentu. Konflikty między różnymi autorami oraz zmiany niezapisane na serwerze będą pokazywane jako śledzone zmiany.
 • Copilot, gesty dotykowe i nowy układ w OneNote na Windows: OneNote na Windows nadal otrzymuje nowe funkcje. Microsoft przedstawił kilka gorących nowości i zapowiedzi związanych m.in. z wprowadzaniem i gestami, podpowiedziami tekstowymi w trakcie pisania, opcjami układu, usługą Copilot i podglądem wideo bezpośrednio w OneNote.

  Ulepszone gesty tekstowe i odręczne

 • Microsoft 365 — nowości w Beta Channel na Windows

  Nowości w programie Excel

  • Pola wyboru w komórkach Excela: Możliwość dodawania pól wyboru do komórek jest najbardziej oczekiwaną przez klientów funkcją. Może to uprościć wprowadzanie danych i zmniejszyć liczbę błędów użytkownika podczas pracy z arkuszami kalkulacyjnymi i formułami zawierającymi wartości PRAWDA i FAŁSZ. Karta Insert zawiera teraz nową grupę o nazwie Cell controls. Na razie dostępna jest tylko jedna opcja „Checkbox”, ale Microsoft obiecuje dodać więcej w przyszłych aktualizacjach.
  • Microsoft Excel Checkbox

  • Zmniejsz rozmiar skoroszytu spowodowany niechcianym formatowaniem komórek: Możesz teraz zmniejszyć rozmiar skoroszytu wynikający z niepożądanego formatowania komórek dzięki nowemu UI "Sprawdź wydajność" na pasku bocznym.

  Microsoft 365 — pozostałe nowości

  Microsoft zaprezentował OneDrive 3.0

  Nowości w programie Teams

  Nowości w programie OneNote

  • Copilot w Microsoft OneNote: Funkcja Copilot w programie OneNote, bazując na notatkach użytkownika, pomoże mu pozostać zorganizowanym i przygotowanym do codziennych zadań. Użytkownik będzie mógł zadawać szczegółowe pytania, generować podsumowania i prosić asystenta o stworzenie nowej treści. Copilot pomoże także stworzyć tekst bardziej przejrzysty, sprawdzi błędy gramatyczne i ortograficzne, zasugeruje bardziej zwięzłe sformułowania i przekaże feedback na temat ogólnej czytelności tekstu. Usługa jest już stopniowo udostępniana wybranym użytkownikom i będzie ogólnie dostępna dla wszystkich już w listopadzie 2023 r.

  Nowości w programie Excel

  • Ulepszone pobieranie danych z sieci Web do Excela: Web Connector dla Excela, znany też jako funkcja "Pobierz dane z sieci Web", to potężne narzędzie, które pozwala połączyć arkusz kalkulacyjny ze stronami internetowymi i pobrać z nich dane, a także je odświeżać. Otrzymał on teraz dwie nowe funkcjonalności: Sugerowane tabele — autowykrywanie tabel dla łatwej strukturyzacji danych, oraz Dodaj tabelę z użyciem przykładów — funkcja ta pozwala Ci dostarczyć przykłady tego, jak chcesz, aby wyglądały Twoje dane, a następnie wybrać spośród struktur tabel wygenerowanych przez AI na podstawie Twojego przykładu.
  • Pobierz dane z sieci Web w Excelu

  Nowości w programie Excel dla sieci Web

  • Wygodniejsze tworzenie formuł w Excel dla sieci Web: Excel w przeglądarce otrzymał nowe funkcje, które ułatwiają tworzenie i poprawianie formuł, umożliwiając wydajniejszą i pewniejszą pracę z arkuszami kalkulacyjnymi. To m.in. nowe okno dialogowe wstawiania funkcji, łączenie nawiasów, czcionka o stałej szerokości znaku i podgląd wartości.
  • Okno dialogowe Wstaw funkcję Podświetlanie par nawiasów

  Szukasz konkretnej licencji Microsoft 365? Znajdziesz ją w naszym Sklepie CentrumXP:

  Sprawdź również listy zmian z ostatnich miesięcy:

  Źródło: https://learn.microsoft.com/en-us/officeupdates/current-channel-preview