Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z listopada 2022

Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z listopada 2022

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/3/2022, 12:00 PM

Liczba odsłon: 1558

Wracamy z kolejnym artykułem podsumowującym najważniejsze i najciekawsze zmiany w aplikacjach pakietu Microsoft 365 w minionym miesiącu. Dziś pod lupę weźmiemy nowości oraz aktualizacje funkcji z października 2022 roku. Dotarły one przede wszystkim do programów Excel, PowerPoint, Word, Teams i Create, a także do całego pakietu Office.

Microsoft 365 — nowości w Windows Current Channel (Preview)

Nowości w programie Word

 • Przypisywanie zadań w komentarzach Word: Microsoft 365 ułatwia teraz współpracę i zachowanie porządku, umożliwiając tworzenie i przypisywanie zadań bezpośrednio w dokumencie programu Word. Wystarczy użyć @wzmianki w komentarzu. Osoby, którym przypiszesz zadania, otrzymają powiadomienia e-mail z informacją o konieczności podjęcia działania. Aby przypisać zadanie, otwórz istniejący dokument przechowywany w OneDrive lub SharePoint. Zaznacz tekst zawierający informacje, które chcesz skomentować, wybierz Nowy komentarz, napisz treść komentarza i wpisz "@", a następnie imię i nazwisko członka zespołu, którego chcesz oznaczyć. Następnie naciśnij Ctrl + Enter, aby opublikować komentarz, i zaznacz pole wyboru Przypisz do, aby przekonwertować komentarz na zadanie.
 • Przypisywanie zadań w Word na Windows

Microsoft 365 — nowości w Windows Beta Channel

Nowości w programie Excel

 • Wstawianie obrazów w komórkach arkuszy dzięki funkcji OBRAZ: Obrazy mogą teraz w końcu stać się częścią arkusza, bez pływania nad nim. Dzięki funkcji OBRAZ możemy przenosić i zmieniać rozmiar komórek, sortować, filtrować i pracować z obrazami w tabeli Excela. Funkcja OBRAZ wstawia obrazy do komórek z podanej lokalizacji źródłowej wraz z tekstem alternatywnym. Wystarczy wpisać do komórki =OBRAZ(źródło;[alt_text];[zmiana rozmiaru];[wysokość];[szerokość]), gdzie jedynie źródło (adres URL z podanym https://) jest obowiązkowe, a pozostałe argumenty są opcjonalne. Funkcja OBRAZ jest dostępna w kompilacjach Beta Channel na Windows, Mac, iOS i Androida.
 • Funkcja OBRAZ w Excelu

 • Usprawnienia dotykowe na wstążce: poprawiono odstępy między przyciskami na wstążce, gdy urządzenie jest używane w pozycji tabletu.

Nowości w programie PowerPoint

 • Zapisywanie multimediów z dołączonymi napisami: Teraz, kiedy klikniesz element prawym przyciskiem myszy i wybierzesz "Zapisz plik multimedialny jako", wszystkie pliki napisów zostaną zapisane wraz z tym plikiem.
 • Zapisz plik multimedialny jako - PowerPoint

 • Usprawnienia dotykowe na wstążce: poprawiono odstępy między przyciskami na wstążce, gdy urządzenie jest używane w pozycji tabletu.

Nowości w programie Word

 • Usprawnienia dotykowe na wstążce: poprawiono odstępy między przyciskami na wstążce, gdy urządzenie jest używane w pozycji tabletu.

Microsoft 365 — nowości w Windows Monthly Enterprise Channel

Nowości w programie Excel

 • Ochrona PDF-ów: Etykiety wrażliwości są teraz dostępne, aby chronić PDF-y przed nieautoryzowanym dostępem. Dotyczy to plików tworzonych w Word, Excel i PowerPoint.

Nowości w programie PowerPoint

 • Ochrona PDF-ów: Etykiety wrażliwości są teraz dostępne, aby chronić PDF-y przed nieautoryzowanym dostępem. Dotyczy to plików tworzonych w Word, Excel i PowerPoint.

Nowości w programie Word

 • Ochrona PDF-ów: Etykiety wrażliwości są teraz dostępne, aby chronić PDF-y przed nieautoryzowanym dostępem. Dotyczy to plików tworzonych w Word, Excel i PowerPoint.

Microsoft 365 — nowości w Office Insider na iOS

Nowości w aplikacjach Office

 • Office na iPhone'a w stylu Windows 11: Microsoft poinformował o aktualizacjach, które pomogą użytkownikom zrobić więcej z kontekstowym paskiem poleceń i paletą wstążki w aplikacjach Word, Excel, PowerPoint i Office na iPhonie. Oba elementy otrzymały wizualną aktualizację zgodnie ze stylem Microsoft Fluent Design, zaimplementowaną przy pomocy składników open-source Microsoftu. Ponadto menu kontekstowe paska poleceń stało się bardziej wydajne, otwiera się szybciej, a jego rozmiar można zmieniać.
 • Office na iPhone   Office na iPhone

 • Głębokie skanowanie zdjęć w Office Mobile na iOS: Office Mobile na urządzenia z iOS pozwala odblokować i ponownie wykorzystać zawartość ze zdjęcia. Głębokie skanowanie inteligentnie rozpoznaje składniki tekstowe i wizualne na dowolnym zdjęciu i wydobywa je, dając nam możliwość ich szybkiego skopiowania, udostępnienia, zapisania, wyszukania, wysłania jako e-mail i nie tylko. Głębokie skanowanie działa nie tylko na zasadzie OCR, dostarczając nam edytowalny tekst ze zdjęcia, który można dowolnie wykorzystać, ale pozwala też wydobyć konkretną sekcję graficzną, np. nieregularny obraz, i wyciąć go z pominięciem tła, a następnie przykładowo wkleić w prezentacji. Wszystko to za jednym stuknięciem przycisku.
 • Głębokie skanowanie zdjęć w Office Mobile na iOS

Nowości w programie PowerPoint

 • Tworzenie slajdów w orientacji pionowej w PowerPoint na iOS: Obecnie jednak większość treści konsumuje się (i coraz częściej również tworzy) na telefonach. I aby sprostać oczekiwaniom użytkowników mobile-first, Microsoft postanowił umożliwić przełączanie się między układem poziomym a pionowym (portretowym) przy tworzeniu i edytowaniu slajdów prezentacji. Jak to działa? Na iPadzie, na karcie Projektowanie stukamy Orientacja i wybieramy Pionowa. Z kolei na iPhonie opcję tę znajdziemy, stukając Narzędzia główne (pasek na dole ekranu w trybie edytowania), a następnie Orientacja.
 • Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z listopada

Microsoft 365 — pozostałe nowości

Aplikacja internetowa Microsoft Create już dostępna

 • Microsoft Create to "ostateczny program dla twórców" do tworzenia filmów, projektów graficznych, postów na social media, dokumentów, prezentacji itd. Zasadniczo aplikacja internetowa Create serwuje wyselekcjonowaną listę w pełni dających się personalizować szablonów. Pozwala tworzyć wideo, projektować graficznie dokumenty, prezentacje i nie tylko. Można go sobie wyobrazić jako platformę, która zawiera "wszystko", czego potrzebują twórcy — od przyciągających oko prezentacji, przez niezwykłe wideo na social media, po drukowane kartki urodzinowe. Apka jest dostępna we wczesnej wersji zapoznawczej.
 • Aplikacja internetowa Microsoft Create

Nowości dla administratorów i użytkowników Microsoft Teams

 • Nowoczesne środowisko spotkań w przeglądarce: nowoczesne środowisko spotkań i rozmów jest dostępne dla aplikacji Teams w sieci Web w przeglądarkach Chrome i Edge. Obejmuje to ulepszone wstępne dołączanie, widok dynamiczny i zaktualizowany pasek kontrolek.
 • Dodatkowe filtry w aplikacji Zatwierdzenia: w aplikacji Zatwierdzenia będą dostępne dodatkowe filtry umożliwiające filtrowanie listy zatwierdzeń, np. według stanu zatwierdzenia lub słowa kluczowego w tytule.
 • Zaplanuj dostarczanie wiadomości na czacie: Użytkownicy mogą teraz zaplanować, kiedy wiadomość na czacie zostanie dostarczona do odbiorcy.
 • Wyskakujące okno przeglądarki dla przychodzących połączeń PSTN: Administratorzy mogą włączyć tę zasadę, aby po zaakceptowaniu połączenia PSTN mogło nastąpić automatyczne uruchomienie przeglądarki wraz z Teams, wyświetlając użytkownikowi odpowiednie informacje, takie jak dane CRM i dane sprawy.
 • Przepływ zaproszenia do czatu grupowego z dostępem zewnętrznym: Gdy użytkownicy zostaną zaproszeni do czatu grupowego przez nieznanego, niezarządzanego użytkownika Teams, zostaną poproszeni o potwierdzenie zaproszenia lub opuszczenie czatu grupowego. Użytkownicy mogą nadal korzystać z istniejących funkcji blokowania i odblokowywania do zarządzania komunikacją zewnętrzną.
 • Pozostałe nowości: W naszym artykule sprawdzamy nowe funkcje aplikacji w kategoriach spotkań, rozmów, czatu, współpracy oraz zarządzania. Dowiedz się więcej: Co nowego w Microsoft Teams? Podsumowanie listopada.

Szukasz konkretnej licencji Microsoft 365? Znajdziesz ją w naszym Sklepie CentrumXP:

Sprawdź również listy zmian z poprzednich miesięcy: