Zbliża się koniec wsparcia dla Windows 11 22H2

Zbliża się koniec wsparcia dla Windows 11 22H2

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/9/2024, 2:00 PM

Liczba odsłon: 305

Windows 11 wkrótce będzie obchodził 3 urodziny, a jakiś czas później tegoroczna aktualizacja 24H2 stanie się ogólnodostępna. Jednocześnie cykl życia zakończą starsze wersje 21H2 (w ostatnich wspieranych edycjach) i 22H2 (w najbardziej podstawowych edycjach). Znamy już dokładny harmonogram.

Jak wiele razy pisaliśmy, Windows 11 21H2 przestał być obsługiwany 10 października 2023 roku. Dotyczy to edycji Home, Pro, Pro for Workstations i Pro Education. Jedynymi obsługiwanymi edycjami pozostają Enterprise, Education i IoT Enterprise. Jednak i ich cykl życia dobiega końca. Zbiega się to w czasie z końcem wsparcia wersji 22H2 w podstawowych edycjach. Jak wyjaśnia Microsoft:

8 października 2024 roku Windows 11, wersja 21H2 (edycje Enterprise, Education i IoT Enterprise) oraz Windows 11, wersja 22H2 (edycje Home i Pro) przestaną być obsługiwane. Nadchodząca aktualizacja zabezpieczeń z października 2024, która zostanie wydana 8 października 2024 r., będzie ostatnią aktualizacją dostępną dla tych edycji. Po tej dacie urządzenia z tymi edycjami nie będą dłużej otrzymywać miesięcznych aktualizacji zabezpieczeń ani poglądowych, zawierających środki ochrony przed najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa.

Koniec wsparcia dla wersji 21H2 i 22H2 oznacza też, że użytkownicy na urządzeniach niezarządzanych przez organizacje zaczną otrzymywać automatyczne aktualizacje do wersji 23H2, aby zachować ciągłość ochrony i wsparcia technicznego:

Aby pomóc Ci pozostać chronionym i produktywnym, Windows Update automatycznie zainicjuje aktualizację funkcji na urządzeniach biznesowych z Windows 11, które nie są zarządzane przez działy IT, gdy będą się one zbliżać do końca obsługi technicznej. Przejście do Windows 11, wersja 23H2 pozwoli utrzymać Twoje urządzenie wspieranym i otrzymywać miesięczne aktualizacje, które mają krytyczne znaczenie dla bezpieczeństwa i kondycji ekosystemu.

Windows 11 23H2, wydany 31 października 2023, ma być obsługiwany do 11 listopada 2025 roku w edycjach Home i Pro. W tym roku ma jeszcze zostać wydana wersja 24H2, na razie dostępna tylko dla Copilot+ PCs.

CentrumXP - więcej niż licencje

Czy wiesz, że w Sklepie CentrumXP znajdziesz nie tylko licencje Microsoft, ale także nowoczesne usługi oraz szkolenia zaprojektowane z myślą o dynamicznie rozwijającym się biznesie? Zespół ekspertów z CentrumXP & Onex Group pomoże Twojej firmie m.in. w wykonaniu migracji skrzynek pocztowych do Exchange Online i skonfigurowaniu domeny w Microsoft 365, a także przeprowadzi kompleksowe szkolenie z wykorzystania usług i aplikacji Microsoft 365. Sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie indywidualne rozwiązanie.

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-us/lifecycle/products/windows-11-home-and-pro

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia