Wydobywanie tekstu/grafik i przypisywanie zadań w komentarzach w Office Insider

Wydobywanie tekstu/grafik i przypisywanie zadań w komentarzach w Office Insider

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/15/2022, 6:30 PM

Liczba odsłon: 1090

W tym miesiącu aplikacje Microsoft 365 otrzymały już kilka drobnych nowości w ramach programu Office Insider. Teraz czas na kolejne. Dotarły one do programów Word i Office Mobile odpowiednio w Windows Current Channel (Preview) i Office Insider na iOS. Sprawdźmy, co konkretnie się zmieniło.

Przypisywanie zadań w Word na Windows

Microsoft 365 ułatwia teraz współpracę i zachowanie porządku, umożliwiając tworzenie i przypisywanie zadań bezpośrednio w dokumencie programu Word. Wystarczy użyć @wzmianki w komentarzu. Osoby, którym przypiszesz zadania, otrzymają powiadomienia e-mail z informacją o konieczności podjęcia działania. Gotowi, aby tego spróbować?

Przypisywanie zadań w Word na Windows

Aby przypisać zadanie, otwórz istniejący dokument przechowywany w OneDrive lub SharePoint. Zaznacz tekst zawierający informacje, które chcesz skomentować, wybierz Nowy komentarz, napisz treść komentarza i wpisz "@", a następnie imię i nazwisko członka zespołu, którego chcesz oznaczyć. Następnie naciśnij Ctrl + Enter, aby opublikować komentarz, i zaznacz pole wyboru Przypisz do, aby przekonwertować komentarz na zadanie.

Głębokie skanowanie zdjęć w Office Mobile na iOS

Office Mobile na urządzenia z iOS pozwala odblokować i ponownie wykorzystać zawartość ze zdjęcia. Głębokie skanowanie inteligentnie rozpoznaje składniki tekstowe i wizualne na dowolnym zdjęciu i wydobywa je, dając nam możliwość ich szybkiego skopiowania, udostępnienia, zapisania, wyszukania, wysłania jako e-mail i nie tylko.

Głębokie skanowanie zdjęć w Office Mobile na iOS

Głębokie skanowanie działa nie tylko na zasadzie OCR, dostarczając nam edytowalny tekst ze zdjęcia, który można dowolnie wykorzystać, ale pozwala też wydobyć konkretną sekcję graficzną, np. nieregularny obraz, i wyciąć go z pominięciem tła, a następnie przykładowo wkleić w prezentacji. Wszystko to za jednym stuknięciem przycisku.

Opisane wyżej zmiany są dostępne dla użytkowników Microsoft 365 w wersjach 2210 (Build 15831.20078) na Windows i 2.67 (22103100) na iOS.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia