Wyciekła data konferencji Microsoft Build 2023

Wyciekła data konferencji Microsoft Build 2023

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/14/2023, 2:20 PM

Liczba odsłon: 899

Nieprzerwanie od 2011 roku Microsoft prowadzi cykliczną konferencję deweloperską Build. Dorocznego wydarzenia nie powstrzymała nawet pandemia i w latach 2020-2022 odbywało się ono w formule online. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań, aby odbyło się i w tym roku. Prawdopodobną datę już znamy.

Nie licząc 3 pierwszych edycji, Microsoft Build odbywa się zawsze wiosną, od 2017 roku praktycznie tylko w maju — najpierw w 1. połowie, a od 3 lat — w 2. połowie miesiąca. Wygląda na to, że edycja 2023 odbędzie się w tym samym okresie. Tak przynajmniej wynika z grafiki promocyjnej udostępnionej dziś przez znanego leakstera WalkingCat.

Z materiału wynika, że Build 2023 odbędzie się jako wydarzenie zarówno cyfrowe, jak i osobiste. "Global digital event" zapowiedziano na 23-24 maja tego roku. Z kolei "Seattle in-person" dzieli się na warsztaty w dniu poprzedzającym (22 maja) i wydarzenie właściwe (23-25 maja). Póki co nie wiadomo nic więcej, jednak przeciek w tym momencie (nieco ponad 2 miesiące przed eventem) może być znakiem, że Microsoft wkrótce opublikuje oficjalną zapowiedź, nakreśli tematykę, przedstawi prelegentów itd. Wspomniane daty mogą ulec zmianie.

Microsoft Build to jeden z najważniejszych stałych punktów w kalendarzu Microsoft. Konferencja kierowana jest do deweloperów, dlatego nie brakuje na niej nowinek ze świata .NET, Visual Studio,Azure, Microsoft 365 czy Windows. Z drugiej strony pojawiają się na niej zapowiedzi i prezentacje, które mogą też zainteresować konsumentów i firmy. Przykładowo na Build demonstrowane są nadchodzące funkcje Windows czy aplikacji Office.

Obecny jest też CEO Microsoft — od 9 lat jest nim Satya Nadella — który prowadzi otwierający keynote i zawsze ma do przekazania trochę ogólnych informacji o kierunku, w jakim zmierza technologia i sam Microsoft. O poszczególnych tematach opowiadają już głównie szefowie działów, zaproszeni partnerzy i nie tylko. Jak to wyglądało w zeszłym roku, kiedy konferencja odbyła się jedynie w trybie online? Przypomnijmy nasze podsumowanie: