Workflows: nowe oblicze automatyzacji zadań w Teams

Workflows: nowe oblicze automatyzacji zadań w Teams

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/25/2023, 8:00 PM

Liczba odsłon: 521

Workflows to potężne narzędzie do optymalizacji Twojej pracy i współpracy w Microsoft Teams. Workflows pozwala zautomatyzować powtarzalne zadania, zintegrować się z innymi aplikacjami i usługami oraz spersonalizować przepływy pracy Twojego zespołu. Aplikacja otrzymała właśnie aktualizację, o której więcej poniżej.

Workflows poprzez Power Automate

Microsoft Power Automate to platforma leżąca u podstaw i obsługująca automatyzację procesów oraz działań poprzez łączenie różnych aplikacji, zarówno w ramach aplikacji Microsoft 365, jak i poza nimi. Całe doświadczenie jest teraz oznaczone jako "Workflows" w Microsoft Teams. Możesz teraz używać aplikacji Workflows do odkrywania, tworzenia, edytowania i zarządzania wszystkimi swoimi przepływami pracy.

Workflows poprzez Power Automate

Łatwiejsze użycie szablonów w odświeżonym sklepie

Microsoft dodał dziesiątki nowych szablonów przepływów pracy, dostępnych w Microsoft Teams App Store. Szablony te są związane z programami Microsoftu, a także z aplikacjami innych wydawców, takimi jak Jira, Salesforce, Pipedrive, Bitbucket, Zendesk, Freshdesk czy YouTube. Znajdziesz tu także świeży zestaw szablonów związanych ze spotkaniami i zarządzaniem kalendarzem.

Łatwiejsze użycie szablonów w odświeżonym sklepie

Szablony te znajdziesz w sekcji "Przepływy pracy" ("Workflows") w zakładce "Aplikacje" w Microsoft Teams. Przeprojektowana strona główna oferuje przydatne kategorie, np. Kalendarz i Powiadomienia. Pokazuje też ostatnio dodane szablony.

Workflows nowe oblicze automatyzacji zadań w Teams

Nowe akcje domyślne rozszerzenia wiadomości Workflows

Rozszerzenie wiadomości Workflows (Workflows Message Extension) umożliwia łatwy dostęp do osobistych, natychmiastowych przepływów pracy z obszaru tworzenia wiadomości w dowolnym czacie lub kanale. Na dobry początek rozszerzenie to będzie oferowało kilka popularnych akcji, które pozwolą Ci utworzyć i udostępnić zadanie w toku swojej pracy, poprosić o coś zespół lub łatwo znaleźć czas na spotkanie z grupą.

Nowe akcje domyślne rozszerzenia wiadomości Workflows

Ustawianie automatycznych przepływów dla kanałów i czatów

Microsoft wprowadza zestaw nowych punktów wejściowych do konfiguracji przepływów pracy dla Twoich różnych konwersacji. Możesz skonfigurować przepływy, używając nowej opcji menu kontekstowego na liście kanałów lub czatów. Nie ma już konieczności zmiany kontekstu — teraz utworzysz przepływ tu, gdzie akurat jesteś.

Workflows nowe oblicze automatyzacji zadań w Teams

Po raz pierwszy znajdziesz też szablony przepływów pracy dla swoich czatów — w podobnym miejscu, co dla kanałów. Pozwalają one np. skonfigurować alerty i automatyzacje dla ważnych konwersacji grupowych albo 1:1.

Ustawianie automatycznych przepływów dla kanałów i czatów

Tworzenie nowego przepływu pracy za pomocą AI

Wkrótce pojawi się możliwość tworzenia dowolnego przepływu pracy, jaki tylko sobie wyobrazisz, bezpośrednio wewnątrz Microsoft Teams. Dzięki wykorzystaniu mocy sztucznej inteligencji z Power Automate wystarczy, że opiszesz przepływ, jaki chcesz uzyskać, a narzędzie AI zaprojektuje go wraz z wyzwalaczami i działaniami.

Tworzenie nowego przepływu pracy za pomocą AI

Dowiedz się więcej z naszych artykułów i webinaru:

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/discover-the-latest-features-and-updates-of-workflows-within/ba-p/3963976