Windows Server 2022 ze wsparciem dla dystrybucji WSL 2

Windows Server 2022 ze wsparciem dla dystrybucji WSL 2

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/22/2022, 3:17 PM

Liczba odsłon: 1982

Microsoft ogłosił wsparcie i możliwość używania dystrybucji typu Windows Subsystem for Linux (WSL) 2 w Windows Server 2022. Dzięki tej zmianie użytkownicy mogą mieć to samo nowoczesne doświadczenie WSL niezależnie od tego, czy korzystają z desktopowej, czy z serwerowej wersji Windows.

Jak zacząć korzystać z tej implementacji? Początkowo Microsoft pisał o tej zmianie na GitHub, udostępniając aktualizację z wczesnym dostępem dla zainteresowanych. Teraz zmiana ta jest częścią ostatniej aktualizacji Windows Server. Aby ją pobrać, wystarczy kliknąć "Sprawdź aktualizacje" i wykonać upgrade do najnowszej wersji, z którą przychodzi obsługa dystrybucji WSL 2. Aby upewnić się, że masz najnowszą aktualizację, sprawdź, czy zainstalowała się KB5014678.

Jeśli chcesz dopiero zainstalować Podsystem Windows dla systemu Linux na Windows Server SKU, możesz skorzystać ze zaktualizowanej dokumentacji Microsoftu. Sama czynność jest jednak prosta i sprowadza się do uruchomienia polecenia wsl --install w oknie PowerShell otwartym z uprawnieniami administratora. To ten sam szybki sposób, który umożliwia instalację WSL na Windows 10.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia