Windows 11 Moment 5 Update jeszcze w tym miesiącu

Windows 11 Moment 5 Update jeszcze w tym miesiącu

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/8/2024, 3:15 PM

Liczba odsłon: 1169

Podczas gdy ostatnio zachodzimy w głowę, co z tym Windows 11 24H2 i Windows 12, to nie zapominajmy, że w tym roku ma się ukazać jeszcze więcej aktualizacji – niektóre już całkiem niedługo. Mowa tu o piątej już "Moment Update". Według najnowszych doniesień ma się ona ukazać pod koniec tego miesiąca.

Pod koniec grudnia cytowaliśmy raport Zaca Bowdena z Windows Central – słynnego redaktora wtajemniczonego w sprawy Microsoftu, którego informacje wielokrotnie się sprawdzały. Już wtedy był on przekonany, że Windows 11 Moment 5 Update ukaże się w lutym 2024. Teraz zdaje się wiedzieć jeszcze więcej:

Według moich źródeł oczekuje się, że następna aktualizacja Moment dla systemu Windows 11 zostanie sfinalizowana na początku lutego, a jej wdrażanie ma się rozpocząć parę tygodni później. Wewnętrznie Microsoft nazywa ten zrzut funkcji "February 2024 Moment", co implikuje, że osiągnie on ogólną dostępność gdzieś w lutym. W rzeczywistości moje źródła mówią, że "seekers" będą mogli złapać tę aktualizację, począwszy od 27 lutego [chodzi o użytkowników aktywnie klikających "Sprawdź aktualizacje" w ustawieniach Windows Update, przyp. red.].

Podobnie jak poprzednie aktualizacje Moment, tak Moment 5 będzie dostarczany jako aktualizacja zbiorcza poprzez Windows Update, najpewniej wrzucona do marcowego albo kwietniowego wydania Patch Tuesday po wcześniejszej dostępności jako opcjonalna aktualizacja podglądowa pod koniec lutego. Moment Updates nie są opcjonalne w nieskończoność, dlatego Windows Update w końcu zainstaluje Moment 5 Update, jeśli nie zrobisz tego ręcznie.

Moment 5 Update będzie oferowany jedynie użytkownikom Windows 11 w wersji 23H2, co oznacza, że jeśli chcesz nowych funkcji, musisz najpierw zrobić upgrade z Windows 11 w wersji 22H2, jeśli jeszcze nie zrobiłe/aś. Oczekuje się, że Moment 5 będzie ostatnią aktualizacją Moment dla Windows 11 w 2024 roku, jako że następna duża aktualizacja OS o kryptonimie Hudson Valley ukaże się później w tym roku.


— Zac Bowden, Windows Central

Dowiedz się więcej z artykułu: Windows 11 Moment 5 Update w lutym 2024?

Źródło: https://www.windowscentral.com/software-apps/windows-11/windows-11-february-moment-5-2024-feature-update

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia