Windows 11 22H2 Moment 3 Update oficjalnie wydany jako aktualizacja opcjonalna

Windows 11 22H2 Moment 3 Update oficjalnie wydany jako aktualizacja opcjonalna

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/25/2023, 7:00 PM

Liczba odsłon: 1598

Zgodnie z zapowiedzią Microsoft wypuścił wczoraj wieczorem trzecią aktualizację "Moment" w ramach Windows 11 22H2. Jest to swego rodzaju aktualizacja uzupełniająca system o nowe funkcje — bez czekania na kolejny duży, doroczny update. Wydaniu towarzyszy oficjalny changelog, który przytaczamy dla Was poniżej.

Windows 11 22H2 Moment 3 Update:
zmiany w aktualizacji KB5026446 (OS Build 22621.1778) Preview

 • Ta aktualizacja zapewnia pełną pojemność magazynu wszystkich Twoich subskrypcji OneDrive. Wyświetla także całą pojemność na stronie Konta w Ustawieniach.
 • Ta aktualizacja dodaje Bluetooth® Low Energy (LE) Audio. Twój komputer musi obsługiwać Bluetooth LE Audio, aby używać tej funkcji. Aktualizacja poprawia rozdzielczość dźwięku i żywotność baterii po sparowaniu PC ze słuchawkami Bluetooth LE Audio.
 • Rozwiązano problem z searchindexer.exe. Przestawał on działać po wylogowaniu. Ten problem występował po uaktualnieniu komputera do Windows 11 w ramach Azure Virtual Desktop (AVD) i zalogowaniu się na nim.
 • Rozwiązano problem z Server Message Block. Nie można było uzyskać dostępu do udostępnionego folderu SMB. Błędy to: „Za mało zasobów pamięci” lub „Niewystarczające zasoby systemowe”.
 • Rozwiązano problem z wysyłaniem nieoczekiwanych powiadomień o wygaśnięciu hasła. Działo się tak po skonfigurowaniu konta, aby używało ustawień „Karta inteligentna jest wymagana do logowania interaktywnego” i „Włącz przewijanie wygasających kluczy tajnych NTLM”.
 • Rozwiązano problem z Local Security Authority Subsystem Service (LSASS), która przestawała działać, gdy używano Azure Virtual Desktop (AVD).
 • Rozwiązano problem dotyczący klastra Storage Spaces Direct (S2D). Mógł on nie przechodzić w tryb online. Działo się tak po okresowym przerzucaniu hasła. Kod błędu to 1326.
 • Rozwiązano problem z dot sourcingiem. Nie działał on na pliki zawierające definicję klasy w Windows PowerShell.
 • Rozwiązano problem z korzystaniem z Podglądu zdarzeń. Ograniczał on liczbę źródeł zdarzeń, do których mogą uzyskiwać dostęp użytkownicy niebędący administratorami.
 • Rozwiązano problem z Podglądem zdarzeń. Wpływał on na renderowanie przekazanego dziennika zdarzeń.
 • Ta aktualizacja usuwa wyciek pamięci, który występował zawsze podczas drukowania sformatowanego tekstu.
 • Rozwiązano problem występujący podczas renderowania mapy bitowej z półtonami. Komputer przestawał działać.
 • Rozwiązano problem dotyczący urządzeń z wieloma oddzielnymi GPU. Nie można było wybrać wysokowydajnych GPU ze strony domyślnych ustawień graficznych.
 • Rozwiązano problem uniemożliwiający działanie urządzenia po wznowieniu z trybu Modern Standby. Błąd to 0x13A KERNEL_MODE_HEAP_CORRUPTION.
 • Rozwiązano problem dotyczący aplikacji, które wykonują określone działania w callbacku. Aplikacje mogły przestać działać. Działania te obejmują zamknięcie okna (WM_CLOSE).
 • Ta aktualizacja zmienia numer telefonu pomocy technicznej Microsoft India dla aktywacji Windows.
 • Ta aktualizacja zmienia zakresy międzynarodowej tożsamości abonenta sieci komórkowej (IMSI) dla niektórych operatorów telefonii komórkowej.
 • Rozwiązano problem dotyczący Zapory Windows. Firewall przerywał wszystkie połączenia z adresem IP portalu przechwytującego. Działo się tak, gdy wybrano opcję Captive Portal Addresses.
 • Rozwiązano problem dotyczący urządzeń połączonych z Azure Active Directory (Azure AD). Zapora Windows nie mogła zastosować dla nich prawidłowej domeny i profilu.
 • Rozwiązano problem z Windows Defender Application Control (WDAC), która mogła tworzyć niepotrzebne zdarzenia kontroli po wybraniu opcji Wyłączone: wymuszanie skryptów.
 • Rozwiązano problem dotyczący chińskiego i japońskiego panelu pisma odręcznego. Nie pokazywał on kandydatów lub przestawał odpowiadać.
 • Rozwiązano problem z poleceniem runas, które przestawało działać. Urządzenie zachowywało się tak, jakby użytkownik nie był zalogowany na konto.
 • Rozwiązano problem z błędem zatrzymania przy użyciu NTFS, aby uzyskać do niego dostęp. Ten problem występował po anulowanej operacji ustawiania FSCTL, która zmienia znacznik ponownej analizy.
 • Rozwiązano problem wpływający na niektóre aplikacje do rozpoznawania mowy. Mogły one mieć sporadyczne problemy z rozpoznawaniem mowy, ekspresyjnym wprowadzaniem danych i pismem odręcznym.

O pozostałych nowościach pisaliśmy tutaj. Jeśli natomiast chodzi o znane problemy, to Microsoft podaje:

 • Korzystanie z pakietów aprowizacji w Windows 11 22H2 może nie działać zgodnie z oczekiwaniami. Windows może być tylko częściowo skonfigurowany, a konfiguracja OOBE może się nie zakończyć lub może nieoczekiwanie uruchomić się ponownie. Pakiety aprowizacji to pliki .PPKG, które służą do konfigurowania nowych urządzeń do użytku w sieciach biznesowych lub szkolnych. Ten problem najprawdopodobniej dotyczy pakietów aprowizacji, które są stosowane podczas początkowej konfiguracji. Problem nie dotyczy aprowizacji przy użyciu Windows Autopilot. Nie dotyczy też urządzeń z Windows używanych przez użytkowników domowych lub małe biura.
 • Mogą występować sporadyczne problemy z zapisywaniem, kopiowaniem lub dołączaniem plików przy użyciu aplikacji 32-bitowych, które rozpoznają duże adresy i korzystają z CopyFile API. Urządzenia z Windows są bardziej narażone na ten problem w przypadku korzystania z komercyjnego lub korporacyjnego oprogramowania chroniącego, które używa rozszerzonych atrybutów plików. Problem dotyczy aplikacji Microsoft Office, takich jak Word czy Excel (tylko w wesjach 32-bit). Może zostać wyświetlony komunikat o błędzie „Dokument nie został zapisany”. Istnieje niewielka szansa, że problem wystąpi na urządzeniach konsumenckich lub niezarządzanych urządzeniach komercyjnych. W razie wystąpienia problemu możesz spróbować zapisać lub skopiować plik ponownie.

Moment 3 Update jest dostępny jako aktualizacja opcjonalna w Windows Update, co oznacza, że możesz ją pobrać, klikając "Sprawdź aktualizacje". Microsoft zacznie udostępniać ją wszystkim dopiero w ramach najbliższego Patch Tuesday, który wypada 13 czerwca.

Źródło: https://support.microsoft.com/en-us/topic/may-24-2023-kb5026446-os-build-22621-1778-preview-3c547100-7a73-4ae6-bb7d-ebd02e87dc04

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia