Windows 10 22H2 z poprawkami w aktualizacji opcjonalnej (build 19045.4474)

Windows 10 22H2 z poprawkami w aktualizacji opcjonalnej (build 19045.4474)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/31/2024, 12:40 PM

Liczba odsłon: 962

Wspierane wersje Windowsa otrzymały w tym tygodniu aktualizacje opcjonalne "C" z poprawkami niezwiązanymi z bezpieczeństwem. Zaczynamy od changeloga w publicznej wersji Windows 10 22H2. Lista nie jest długa i zawiera zmiany, które mogą być już znane z niedawnych wydań Insider. Jakie konkretnie?

Windows 10 22H2: zmiany w aktualizacji KB5037849
(Build 19045.4474) Preview

 • Rozwiązano problem z wyświetlaniem ukrytego okna bez zawartości na pasku tytułu i obszaru klienta. Działo się to po udostępnianiu ekranu w niektórych aplikacjach.
 • Rozwiązano problem z przyciskiem udostępniania na kontrolerach USB. Mógł on nie działać w Game Bar.
 • Rozwiązano problem uniemożliwiający uwierzytelnienie urządzenia na drugim koncie Microsoft Entra ID po zainstalowaniu aktualizacji Windows z 13 listopada 2023.
 • Rozwiązano problem z serwerem po jego odłączeniu od domeny. Polecenie cmdlet Get-LocalGroupMember zwracało wyjątek, jeżeli lokalne grupy zawierały członków domeny.
 • Rozwiązano problem z aplikacją Windows Presentation Foundation (WPF), która przestawała odpowiadać.
 • Rozwiązano problem z drukarkami IPP-over-USB. Po ich usunięciu nadal pokazywały się jako dostępne w Panelu sterowania.
 • Zaktualizowano profile Country and Operator Settings Asset (COSA) dla niektórych operatorów mobilnych.
 • Rozwiązano problem z wywołaniami API Unified Write Filter (UWF) Windows Management Instrumentation (WMI). Wywołania zamknięcia lub zrestartowania systemu wyrzucały wyjątek odmowy dostępu.

Znane problemy

 • Na urządzeniach z więcej niż jednym monitorem mogą wystąpić problemy z ikonami przenoszącymi się niespodziewanie na inny monitor lub z ich wyrównaniem przy próbie korzystania z Copilota w Windows. Aby temu zapobiec, Copilot w Windows może nie być dostępny na urządzeniach z wieloma monitorami. Microsoft szuka rozwiązania tego problemu i dołączy je w następnym wydaniu.
 • Copilot w Windows nie jest obsługiwany, gdy pasek zadań jest umieszczony pionowo przy lewej lub prawej krawędzi ekranu.
 • Po zainstalowaniu KB5034203 (z 23.01.2024) lub nowszych aktualizacji na niektórych urządzeniach z Windows korzystających z DHCP Option 235, aby odkrywać węzły Microsoft Connected Cache (MCC) w ich sieciach, korzystanie z tych węzłów może nie być możliwe. Zamiast tego urządzenia z Windows będą pobierać aktualizacje i aplikacje z publicznego Internetu. Administratorzy IT zobaczą zwiększony ruch przychodzący. Problem raczej nie występuje w edycji Home. MCC i DHCP Option 235 są zwykle używane w środowiskach dużych przedsiębiorstw.
 • Po zainstalowaniu tej aktualizacji możesz nie być w stanie zmienić swojego zdjęcia profilowego konta w Ustawieniach (błąd 0x80070520). Poprawka powinna nadejść w kolejnym wydaniu.

W tym tygodniu ukazała się też aktualizacja "C" dla Windows 11 23H2 i 22H2.

CentrumXP - więcej niż licencje

Czy wiesz, że w Sklepie CentrumXP znajdziesz nie tylko licencje Microsoft, ale także nowoczesne usługi oraz szkolenia zaprojektowane z myślą o dynamicznie rozwijającym się biznesie? Zespół ekspertów z CentrumXP & Onex Group pomoże Twojej firmie m.in. w wykonaniu migracji skrzynek pocztowych do Exchange Online i skonfigurowaniu domeny w Microsoft 365, a także przeprowadzi kompleksowe szkolenie z wykorzystania usług i aplikacji Microsoft 365. Sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie indywidualne rozwiązanie.

Źródło: https://support.microsoft.com/en-us/topic/may-29-2024-kb5037849-os-build-19045-4474-preview-cda7ed71-6202-45ed-a649-63b11fedabfe

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia