Tak będzie wyglądała nowa aplikacja Microsoft 365

Tak będzie wyglądała nowa aplikacja Microsoft 365

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 10/20/2022, 12:30 PM

Liczba odsłon: 1733

W zeszłym tygodniu Microsoft zapowiedział, że aplikacja Office dostępna na komputerach z Windows i urządzeniach mobilnych wkrótce zmieni nazwę na Microsoft 365. Tym samym gigant z Redmond zamierza ujednolicić nazewnictwo swoich produktów. Ponadto aplikacja otrzyma zupełnie nowe logo i ikonę, niepowiązaną z ikoną Office, którą przecież tak dobrze znamy od wielu lat.

Dziś już wiemy, jak będzie wyglądał Microsoft 365 w przeglądarce internetowej. Microsoft zaprezentował to na najnowszym wideo, które umieszczamy poniżej:

Wraz z rebrandingiem aplikacji, doczeka się ona kilku nowych funkcji:

  • Nowe typy tworzonych treści i szablonów - strona tworzenia (Create) to miejsce, w którym możesz szybko rozpocząć projekty w kilku aplikacjach platformy Microsoft 365 od pustych szablonów lub gotowych zalecanych szablonów, aby szybciej uzyskać inspirację. Moduł tworzenia jest już dostępny dla wszystkich użytkowników w sieci, Windows i na urządzeniach mobilnych, a więcej typów szablonów pojawi się dla konsumentów w przyszłym roku.
  • Moduł Nowe aplikacje - odkrywaj, uruchamiaj i przypinaj narzędzia, z których najczęściej korzystasz na platformie Microsoft 365. Nowy moduł zostanie udostępniony w przyszłym miesiącu dla wszystkich użytkowników w sieci Web i Windows oraz na urządzeniach mobilnych w nadchodzących miesiącach.
  • Strona powitalna - umożliwia wyświetlanie stanu subskrypcji usługi Microsoft 365 i śledzenie wykorzystania przestrzeni dyskowej w jednym, łatwym miejscu. Funkcja stanie się dostępna w przyszłym miesiącu dla użytkowników indywidualnych w sieci Web i systemie Windows.
  • Moja zawartość - popularna funkcja dla klientów biznesowych, teraz dostępna do użytku osobistego. Moja zawartość to centralna lokalizacja, w której można przeglądać i uzyskać dostęp do wszystkich treści — utworzonych przez Ciebie lub udostępnionych — niezależnie od tego, gdzie są przechowywane. Funkcja stanie się dostępna w przyszłym miesiącu dla użytkowników indywidualnych w sieci Web i systemie Windows.
  • Kanał - odpowiednia treść oparta na tym, z kim pracujesz i nad czym pracujesz, jest udostępniana za pomocą łatwego do przyswojenia interfejsu, aby uprościć przepływ pracy. Funkcja dostępna jest już dziś dla użytkowników komercyjnych w sieci, Windows i na urządzeniach mobilnych.
  • Tagowanie - nowy sposób grupowania i organizowania treści za pomocą niestandardowych tagów we wszystkich rodzajach treści. Funkcja dostępna już dziś dla użytkowników komercyjnych w sieci i Windows.

Office zmienia nazwę na Microsoft 365

Nowa aplikacja Microsoft 365 wraz z jej zupełnie nowym logotypem wdrażana będzie stopniowo. Portal internetowy dostępny pod adresem Office.com doczeka się rebrandingu w listopadzie tego roku. Mimo, że do usługi zalogować się będziemy mogli z nowego adresu microsoft365.com, to stary adres Office.com będzie nadal dostępny. Z kolei nowa aplikacja na urządzenia mobilne i dla systemu Windows pojawić się ma w styczniu 2023 roku.

Co ciekawe, aplikacja na system Android już częściowo zmieniła nazwę. Teraz nazywa się Office (Microsoft 365). Nie posiada ona jeszcze wszystkich nowych funkcji ani nowego logo.

Aktualną ofertę na subskrypcje Microsoft 365 znajdziesz w naszym Sklepie CentrumXP.