Szersza dostępność aplikacji Androida i nowe integracje z Microsoft Store w Windows 11

Szersza dostępność aplikacji Androida i nowe integracje z Microsoft Store w Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/24/2022, 5:47 PM

Liczba odsłon: 3490

W październiku 2021 roku aplikacje Androida stały się dostępne dla Insiderów na Windows 11. Po miesiącach testów trafiły też w wersji zapoznawczej do ogólnodostępnej wersji systemu — choć jedynie dla użytkowników z USA. Dziś, na trwającej właśnie konferencji Build 2022, Microsoft zapowiedział szerszą dostępność tych aplikacji i nie tylko.

Wkrótce użytkownicy z kolejnych regionów — Francji, Niemiec, Włoch, Japonii i Wielkiej Brytanii — będą mogli korzystać z Podsystemu Windows dla systemu Android na Windows 11. Microsoft nie podał konkretnej daty, choć wspomniał, że powinno do tego dojść przed końcem roku. Gigant dodał, że wsparcie dla Amazon Appstore będzie rozwijać się z miesiąca na miesiąc. Jeśli jednak czekacie na wsparcie dla Google Play Store, to nie warto się łudzić — może ono nigdy nie nadejść.

Microsoft Store - aplikacje

Gigant z Redmond pochwalił się sukcesem Microsoft Store, który w pierwszym kwartale tego roku zaliczył 50% wzrost publikacji nowych aplikacji desktopowych i gier w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku. Firma zapowiedziała też nowe sposoby na poprawę odkrywalności aplikacji w Windows 11. Jeden z nich wykorzystuje wyszukiwarkę Windows, by ta dostarczała wyniki z Microsoft Store i pozwalała bezpośrednio z nich instalować aplikacje. Według Microsoftu znacznie to poprawi adaptację oprogramowania, jako że z menu Start korzysta "regularnie" 50% użytkowników.

Microsoft Store - wyszukiwanie aplikacji w menu Start

Microsoft testuje też możliwość przywracania aplikacji na różnych urządzeniach z Windows, by móc płynnie przechodzić między nimi z pracą. Zarówno to, jak i przeszukiwanie Sklepu z poziomu menu Start, będzie wkrótce dostępne w programie Windows Insider. Gigant poinformował również o wyłączeniu listy oczekujących, którzy chcą publikować aplikacje Win32 w Microsoft Store. Pojawiło się też kilka dodatkowych możliwości dla deweloperów PWA.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia