Sticky Notes z nową aplikacją

Sticky Notes z nową aplikacją

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/19/2024, 7:40 PM

Liczba odsłon: 466

Microsoft zaprezentował nową aplikację Sticky Notes na Windows, skupioną na tworzeniu i przywoływaniu notatek w możliwie bezproblemowy sposób. Co ciekawe, punktem wejścia do tego doświadczenia w wersji zapoznawczej jest aplikacja OneNote na Windows. Wkrótce można też będzie korzystać z nowego Sticky Notes z menu Start oraz przełączając się z dotychczasowej wersji aplikacji.

Próbowaliście kiedyś zapisać myśl albo pomysł podczas spotkania lub rozmowy, ale uciekły one zbyt szybko? Potrzebujecie prostszego sposobu, aby wrócić tam, gdzie skończyliście robić notatki, kiedy przełączyliście się między zadaniami? Są to te rodzaje problemów, które mieliśmy na celu pomóc Wam rozwiązać w nowej aplikacji Sticky Notes, zachowując przy tym proste i intuicyjne podejście.
— Chetna Das, Product Manager w zespole OneNote, Microsoft

Jak to działa? Obecnie z nowej wersji można korzystać, klikając przycisk Sticky Notes w aplikacji OneNote na Windows. Po jej otwarciu możesz ją przypiąć do paska zadań, a także wykonać skrót Win + Alt + S, aby przywołać ją w dowolnym czasie. Warto też się zalogować, aby mieć pewność, że notki są synchronizowane między urządzeniami. W oknie głównym aplikacji znajdują się dwa przyciski: + Notatka ("+ Note") i Zrzut ekranu ("Screenshot"). Pierwszej nie trzeba przedstawiać użytkownikom Sticky Notes.

Sticky Notes z nową aplikacją

Nowością jest natomiast tworzenie screenshotów. Po prostu kliknij przycisk "Zrzut ekranu", a Sticky Notes utworzy obraz z obecnie otwartego okna aplikacji jednym kliknięciem, a także dołączy oryginalne informacje źródłowe z tej aplikacji. Jeśli robisz zrzut ekranu strony w przeglądarce, możesz kliknąć automatycznie wygenerowane źródło, aby móc wrócić do tej strony. Aby zaś zobaczyć notkę w większym oknie, kliknij ją dwa razy albo kliknij ikonę powiększania w prawym górnym rogu. Podwójne kliknięcie obrazu otworzy go natomiast w pełnym rozmiarze.

Sticky Notes z nową aplikacją

Nowa aplikacja Sticky Notes jest obecnie dostępna dla Microsoft 365 Insiderów w Current Channel (Preview), korzystających z OneNote na Windows w wersji 2402 (Build 17328.20000) lub nowszej.

Źródło: https://insider.microsoft365.com/en-us/blog/introducing-the-new-sticky-notes-app-for-windows

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia