Sporo nowości w Copilot dla Microsoft 365 - podsumowanie marca

Sporo nowości w Copilot dla Microsoft 365 - podsumowanie marca

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/4/2024, 6:40 PM

Liczba odsłon: 522

Copilot dla Microsoft 365 jest rozwijany (publicznie) od zeszłego roku i praktycznie w każdym miesiącu otrzymuje nowe funkcje. Jako że należy on do najgorętszej rodziny produktów, czyli tych opartych na generatywnej sztucznej inteligencji, to zwykle warto poświęcić mu trochę uwagi. W tym artykule poznasz zmiany, które dotarły do Copilota w ostatnim miesiącu lub które dopiero do niego wkraczają.

Oparcie promptów Copilota w zawartości służbowej

Podczas używaniu Copilota w Word, Outlook, Excel i PowerPoint możesz tworzyć prompty (polecenia/pytania) ugruntowane w Twojej zawartości służbowej Graph – czatach, dokumentach, spotkaniach i e-mailach – a nie tylko na obecnie otwartym pliku. Wprowadza to możliwości znane z dedykowanych doświadczeń Copilota (np. karta "Praca" w copilot.microsoft.com, Copilot w Teams i microsoft365.com) bezpośrednio do aplikacji. Nowość zacznie być wprowadzana w kwietniu.

Copilot oparty na Graph w aplikacji mobilnej Microsoft 365

Copilot w aplikacji mobilnej Microsoft 365 może już łączyć się i wnioskować w oparciu o Twoje dane służbowe – czaty, dokumenty, spotkania i e-maile. Każdy z licencją komercyjną Microsoft 365 może korzystać z Copilota, aby nadrabiać zaległości w dniu pracy, prosić go o podsumowanie i wyjaśnienie dokumentów, pytać o dowolną treść i otrzymywać adekwatne odpowiedzi ugruntowane w danych organizacji, a także tworzyć dokumenty, e-maile, blogi i prezentacje w oparciu o istniejące informacje i poprzednią pracę.

Copilot oparty na Graph w aplikacji mobilnej Microsoft 365

Interakcja z Copilot Chat w Outlooku

Jak twierdzi Microsoft, oprócz przygotowywania i podsumowywania e-maili możesz teraz korzystać z Copilota w Outlook na Windows oraz w przeglądarce tak samo jak w innych aplikacjach M365. Copilot może Ci pomóc znaleźć konkretną wiadomość, podsumować spotkanie czy wydobyć e-maile, które wzywają Cię do działania etc. Niestety integracja Copilota z Outlookiem u nas ciągle pozostaje niedostępna.

Copilot w Outlooku

Nowe sposoby interakcji z Copilotem w Excelu

Copilot w Excelu umożliwia teraz korzystanie z mikrofonu, aby wydawać mu polecenia werbalne. Dzięki temu nie jest już konieczne ręczne wpisywanie poleceń na klawiaturze. Pojawiły się też nowe, świeże prompty po kliknięciu "View more prompts".

Nowe sposoby interakcji z Copilotem w Excelu

Bardziej adekwatne rezultaty od Copilota w Loop

Copilot w Loop stał się lepszy w analizowaniu informacji na stronie z zachowaniem kontekstu, co skutkuje trafniejszymi wynikami w przypadku pytań dotyczących pliku. Możesz przykładowo poprosić Copilota o działanie na określonych częściach strony, np. "Podsumuj zawartość pierwszej sekcji" lub "Wypisz deadline'y z tej tabeli".

Restricted SharePoint Search

Restricted SharePoint Search to ustawienie, które pozwala wyłączyć wyszukiwanie w zasobach organizacji i ograniczyć doświadczenia Enterprise Search oraz Copilot do nadzorowanej listy witryn SharePointa. Użytkownicy nadal mogą dokonywać interakcji z plikami i zawartością, które posiadają lub do których wcześniej uzyskiwali dostęp w Copilocie. Wersja zapoznawcza ma być dostępna w kwietniu, zaś wdrażanie ma rozpocząć się w maju.

Restricted SharePoint Search

Nowe zobowiązania dotyczące przechowywania treści interakcji z Copilotem dla Microsoft 365

Zobowiązania te zostaną dodane do istniejących zobowiązań dotyczących miejsca przechowywania danych dla Microsoft 365. Więcej informacji znaleźć można w harmonogramie.

Co jeszcze warto wiedzieć o Copilot?

Jeśli chcesz bliżej poznać usługę Copilot dla Microsoft 365, zapraszamy do lektury naszych artykułów:

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/copilot-for-microsoft-365/what-s-new-in-copilot-for-microsoft-365/ba-p/4099821#new-ways-engage-copilot-excel

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia