Samsung wprowadza Quick Share do Windows 10

Samsung wprowadza Quick Share do Windows 10

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/12/2021, 2:49 PM

Liczba odsłon: 11381

Integracje usług Samsunga i Microsoftu to od kilku lat gorący temat. Unikalne możliwości aplikacji Twój telefon na Windows 10 zwykle są początkowo dostępne tylko na wybranych modelach Galaxy i przez dłuższy czas tylko na nich. Również koreański producent dokłada starań, by zapewnić możliwie najlepsze wrażenia użytkownikom Windows. Jego ostatnie starania w tej materii obejmują funkcjonalność Quick Share, która nomen omen umożliwi błyskawiczne udostępnianie zawartości na komputery z Windows.

Quick Share dla Windows 10

Samsung Quick Share pozwala udostępniać pliki, na przykład filmy, dokumenty, zdjęcia i muzykę, za pośrednictwem Wi-Fi Direct albo Bluetooth. Funkcja doczekała się własnej aplikacji w Microsoft Store, która pozwoli przerzucać te pliki z telefonu lub tabletu Galaxy na komputer. Jak pisze wydawca:

Quick Share, wprowadzony kilka miesięcy temu na urządzenia mobilne Samsung, pozwala Ci szybko udostępniać zdjęcia, wideo, dokumenty i nie tylko na telefonach z Galaxy One UI 2 na pokładzie. Używając funkcji szybkiego udostępniania, możesz udostępniać zawartość na urządzenia w pobliżu poprzez Wi-Fi Direct lub Bluetooth lub z urządzeniami wspieranymi przez "SmartThings". Aplikacja nadchodzi teraz także na Windows 10 i oczywiście jeszcze bardziej ulepszy doświadczenie udostępniania między Androidem a PC z Windows 10.
— Samsung

Raport autorstwa Aggiornamenti Lumia wspomina też o pracach Microsoftu i Samsunga nad jeszcze dwiema aplikacjami mającymi trafić do Microsoft Store: Samsung Free (dawniej Samsung Daily) i Samsung O. W tej chwili nie ma jeszcze informacji co do daty ich wydania ani szczegółów ich działania. Gdy tylko będzie wiadomo coś więcej, przeczytacie o tym na CentrumXP!

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia