Ostatnie witryny w Łączu z telefonem działają teraz na Galaxy Book i smartfonach Samsunga

Ostatnie witryny w Łączu z telefonem działają teraz na Galaxy Book i smartfonach Samsunga

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/19/2023, 7:00 PM

Liczba odsłon: 1267

Samsung poinformował, że użytkownicy Galaxy Book i smartfonów Galaxy mogą teraz pogłębić połączenie między urządzeniami dzięki funkcji "Ostatnie witryny" aplikacji Łącze z telefonem. Umożliwia ona ponowne otwieranie kart na komputerze bez konieczności sprawdzania historii przeglądania lub wyszukiwanych fraz.

Producent uważa wprowadzenie tej funkcji za rozszerzenie "łączności między PC i urządzeniami mobilnymi" i powołuje się na wyniki ankiety, według której 77% ludzi "używa wielu aplikacji i urządzeń jednocześnie, aby wykonać pojedyncze zadanie, ale uważa też, że wymaga to dodatkowego wysiłku". "Ostatnie witryny" ("Recent Websites") pomogą uniknąć tego wysiłku.

Funkcja dostępna jest od dziś, choć niektóre urządzenia, w tym ze starszymi wersjami One UI, mogą jej nie obsługiwać. Jak wyjaśnia Samsung:

"Ostatnie witryny" są dostępne tylko podczas korzystania z aplikacji Samsung Internet na smartfonie Samsung Galaxy z One UI 3.1.1 lub nowszym (Samsung Galaxy S, Note, Z Fold, Z Flip) i PC z Windows 10 w wersji 20H1 lub nowszej. Wymaga najnowszych aktualizacji aplikacji Link to Windows Service (2.3 lub nowszej). Dostępność funkcji może się różnić w zależności od aplikacji.

Ostatnie witryny w Łączu z telefonem działają teraz na Galaxy Book i smartfonach Samsunga

Użytkownicy, którzy chcą skorzystać z tej funkcji, muszą najpierw połączyć swoje smartfony Galaxy z Galaxy Book przez Łącze z Windows i aplikację Łącze z telefonem (dawniej jako "Twój telefon" czy "Your Phone") odpowiednio na swoich telefonach i komputerach. Następnie muszą uruchomić aplikację Łącze z telefonem lub jej wysuwane menu na PC, gdzie ukażą się ostatnio przeglądane na smartfonie strony internetowe. Gdy użytkownik kliknie witrynę, łącze otworzy się w przeglądarce.