Aplikacje mobine Office lepiej zoptymalizowane dla składanych urządzeń Samsung Galaxy

Aplikacje mobine Office lepiej zoptymalizowane dla składanych urządzeń Samsung Galaxy

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/11/2021, 9:32 PM

Liczba odsłon: 2900

Partnerstwo między Microsoftem a Samsungiem znane jest już od kilku lat i regularnie się zacieśnia. Po ogłoszeniu nowych smartfonów na evencie Unpacked — Galaxy Z Fold3 5G oraz Galaxy Z Flip3 5G — obie firmy dążą do jeszcze płynniejszej współpracy urządzeń mobilnych z komputerami z Windows. Oznacza to dalszą integrację Microsoft Office, Teams i Outlook z doświadczeniem smartfonów. Na jakie konkretnie ulepszenia mogą liczyć użytkownicy obu tych platform?

Microsoft podaje kilka takich nowych rozwiązań. Przykładowo, gdy rozłożymy smartfona Galaxy, zobaczymy prezentację na pełnym ekranie oraz twarze uczestników spotkania na dole. Możemy też wciągnąć na spotkanie tablicę Microsoft Whiteboard i rysować na niej przy pomocy pióra S Pen. Z kolei dzięki trybowi dwóch paneli w Microsoft Outlook możemy czytać pełnego maila, przeglądają inne na boku — tak samo jak na PC. Dzięki trybowi "Multi-Active window" możemy uruchamiać wiele aplikacji w tym samym czasie, np. Excel i PowerPoint, by przeciągać tabelę wprost do prezentacji. Możliwe jest także uruchamianie dwóch instancji tej samej aplikacji obok siebie.

Office na Samsung Galaxy Fold/Flip

Trzecia generacja składanych smartfonów Samsunga wprowadza ulepszenia, o jakie od początku prosili posiadacze tych urządzeń. Chodzi między innymi o zwiększoną wytrzymałość i zoptymalizowane doświadczenia związane ze składaniem/rozkładaniem. Przykładowo modele Z Fold3 i Z Flip 3 zostały wyposażone w wodoodporność zgodną ze standardem IPX8, a także w najmocniejsze aluminium, jakiego kiedykolwiek użyto w smartfonach Galaxy.

Warto też wspomnieć o nowej generacji szkła Corning Gorilla Glass Victus, która chroni przed zarysowaniem i przypadkowym upuszczeniem, nowej powłoce ochronnej i zoptymalizowanych warstwach panelu ekranu. Według danych producenta czynią one te urządzenia o 80% bardziej wytrzymałymi od poprzedników.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia