Rejestracja na Microsoft Build 2023 już otwarta. Czego się spodziewać?

Rejestracja na Microsoft Build 2023 już otwarta. Czego się spodziewać?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/15/2023, 3:20 PM

Liczba odsłon: 1250

Wczorajszy przeciek na temat daty konferencji Microsoft Build 2023 okazał się prawdziwy. Microsoft oficjalnie zapowiedział konferencję w podanych dniach i otworzył na nią rejestrację. Przypomnijmy, że po 3 edycjach w postaci jedynie cyfrowej (event transmitowany online) Build powraca do formuły mieszanej — z globalnym cyfrowym eventem i konferencją stacjonarną w Seattle.

Microsoft Build to jeden z najważniejszych cyklicznych punktów w kalendarium Microsoft. Wydarzenie kierowane jest do deweloperów, dlatego nie brakuje na nim nowinek z obszarów .NET, Visual Studio,Azure, Microsoft 365 czy Windows. Z drugiej strony pojawiają się też zapowiedzi i prezentacje, które mogą zainteresować konsumentów i firmy. Przykładowo na Build demonstrowane są nadchodzące funkcje Windows czy aplikacji Office. Obecny jest też CEO Microsoft, Satya Nadella, który prowadzi otwierający keynote i zawsze ma do przekazania trochę ogólnych i szczególnych informacji o kierunkach, w jakich zmierza technologia i sam Microsoft.

Zgodnie z zapowiedzią Build 2023 odbędzie się jako wydarzenie zarówno cyfrowe, jak i osobiste. "Global digital event" zapowiedziano na 23-24 maja tego roku. Z kolei "Seattle in-person" dzieli się na warsztaty w dniu poprzedzającym (22 maja) i właściwe wydarzenie (23-25 maja). Na stronie wydarzenia znajdują się bardzo ogólne zajawki, np.:

Dla deweloperów, od deweloperów

Dołącz do Satyi Nadelli, prezesa i CEO, wraz z Microsoft, partnerami i branżowymi ekspertami w całkowicie nowym doświadczeniu Microsoft Build i przygotuj się na wielkie marzenia.

Zakreślono też pokrótce tematykę sesji, która będzie obejmować chmurę i AI, .NET, dane i analitykę, narzędzia deweloperskie, DevSecOps i SRE, low-code i wiele innych. Rejestracja dostępna jest na stronie register.build.microsoft.com.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia