Przełączanie konta bez wylogowywania w aplikacjach internetowych Microsoft 365

Przełączanie konta bez wylogowywania w aplikacjach internetowych Microsoft 365

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/27/2022, 2:54 PM

Liczba odsłon: 2473

Pracując w trybie zdalnym lub hybrydowym, wiele osób przełącza się między kontekstami zawodowymi i prywatnymi na tych samych urządzeniach. Czasem łączy się to z koniecznością wylogowywania się z usług i ponownego logowania na inne konto. Tę powtarzalną, frustrującą czynność można uprościć, a jednym ze sposobów jest proste przełączanie konta — jak choćby w usługach Google.

Aplikacje pakietu Microsoft 365 są przez wiele osób używane zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Aby oddzielić te konteksty, często korzystamy z oddzielnych kont. Przełączanie się między nimi może być jednak kłopotliwe. Wkrótce jednak przestanie to być problemem, jako że Microsoft zapowiedział zmiany:

Dziś użytkownicy w przeglądarce mogą jedynie pracować z pojedynczym kontem wewnątrz aplikacji internetowej Microsoft 365 i aby użyć innego konta, muszą albo wylogować się, albo użyć okna przeglądarki w trybie InPrivate, albo użyć innej przeglądarki lub urządzenia.

Przełączanie konta użytkownika w aplikacjach Office Online i Microsoft 365

Dziś mamy trochę ekscytujących rzeczy do przekazania! Wkrótce użytkownicy internetowi Microsoft 365 nie będą już potrzebować obejść, aby używać wielu służbowych (Azure Active Directory) i osobistych (Konto Microsoft) kont, korzystając z którychkolwiek aplikacji webowych Microsoft 365. Użytkownicy będą teraz mogli logować się na wiele kont w tej samej przeglądarce i płynnie przełączać się między tymi kontami bez potrzeby wylogowywania się i ponownego logowania.

— Amara Gordon, Program Manager II w Microsoft

Od kwietnia do czerwca funkcjonalność będzie wdrażana na całym świecie w środowiskach Office.com, Word, Excel, PowerPoint w przeglądarce, Outlook w przeglądarce, OneDrive w przeglądarce, SharePoint i Microsoft 365 admin center.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia