Pożegnaliśmy Windows 10 Mobile za wcześnie. Microsoft przedłużył wsparcie

Pożegnaliśmy Windows 10 Mobile za wcześnie. Microsoft przedłużył wsparcie

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 12/16/2019, 10:17 AM

Liczba odsłon: 2678

W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy Windows 10 Mobile. Wydawać by się mogło, że ostatni raz. Nic bardziej mylnego! Microsoft przedłużył wsparcie dla mobilnych okienek.. Tak naprawdę to nic to zasadniczo nie zmienia - mobilna dziesiątka jest nadal martwa. Przedłużenie wsparcia może mieć wiele przyczyn. Od wielu miesięcy aktualizacje udostępniane użytkownikom telefonów z Windows 10 Mobile, ograniczały się do łatek bezpieczeństwa. Być może system wymaga jeszcze załatania jakieś istotnej luki.

System Windows 10 Mobile, wersja 1709, utraci wsparcie 14 stycznia 2020 roku. Urządzenia z systemem Windows 10 Mobile i Windows 10 Mobile Enterprise nie będą już otrzymywać comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń i jakości, które zawierają ochronę przed najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa.

Powyższy cytat pochodzi z oficjalnej strony wsparcia Microsoftu, gdzie widnieje informacja, że wsparcie przedłużone zostało do 14 stycznia, co zbiega się z oficjalnym końcem wsparcia dla Windows 7 i tutaj również można doszukiwać się korelacji. Prawda jest taka, że mało kto wciąż używa telefonów z tym systemem, a ostatnie telefony tego typu pojawiły się w 2016 roku. Całe to zamieszanie z Windows 10 ma wymiar bardziej symboliczny - jest to jedna z największych porażek technologicznego giganta, który do tamtej pory nie pozbierał się do końca na rynku mobilnym. Wielki powrót zapowiada się na 2020 rok, wraz z Surface Duo i Neo oraz dalszą integracją z platformą Android.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia