Office Insider to teraz Microsoft 365 Insider

Office Insider to teraz Microsoft 365 Insider

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/19/2023, 2:03 PM

Liczba odsłon: 1087

Office 365 zmienił nazwę na Microsoft 365 już prawie 3 lata temu, zaś pod koniec 2022 roku aplikacja Office również otrzymała taką nazwę. Do tego rebrandingu dołącza teraz również program Office Insider, który na wzór Windows Insidera zapewnia wcześniejszy dostęp do nowych funkcji pakietu.

Historia rebrandingu pakietu Office sięga wiosny 2020 roku. Już wtedy gigant z Redmond dokonał zmiany nazwy subskrypcji Office 365 na Microsoft 365. Dalsze korzystanie z nazwy "Office Insider" było więc pewną niekonsekwencją. Co prawda M365 zawiera aplikacje Office, ale różnią się one od aplikacji stacjonarnego (wieczystego) pakietu Microsoft Office tym, że są stale aktualizowane. W związku z tym zmiany z Office Insider trafiały jedynie do klientów Microsoft 365. Aby skończyć z tym mieszaniem nazw, Microsoft postanowił przemianować program testów na "Microsoft 365 Insider".

Microsoft 365 Insider - Twitter

Zasadniczo poza nazwą w programie nic się nie zmienia. Kanały, takie jak Beta Channel, Current Channel (Preview), Current Channel i Monthly Enterprise Channel pozostają takie same. Zmianie ulega jedynie główna nazwa programu. Jako "Microsoft 365 Insider" jest ona już komunikowana m.in. na Twitterze i stronie z informacjami o wydaniach.

Microsoft zapewnia też, że Office nie zostaje całkowicie wycofany. Zmianie ulega nazwa, ale nadal można korzystać z aplikacji, takich jak Word, Excel, PowerPoint czy Outlook dzięki subskrypcji Microsoft 365. Nadal oferujemy też jednorazowe zakupy tych aplikacji dla konsumentów i firm poprzez plany Office 2021 i Office LTSC — wydaśnia Microsoft.