Office 365 zmienia nazwę na Microsoft 365! Nowe edycje Personal oraz Family oficjalnie zapowiedziane

Office 365 zmienia nazwę na Microsoft 365! Nowe edycje Personal oraz Family oficjalnie zapowiedziane

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/30/2020, 6:31 PM

Liczba odsłon: 3690

Pogłoski o możliwym wprowadzeniu konsumenckiego Microsoft 365 pojawiały się już od kilku lat. Pakiet ten miał również zawierać nową wersję konsumencką Teams nieprzeznaczoną dla firm, organizacji ani szkół. Wiele wskazywało na to, że prezentację tych produktów Microsoft poprowadzi na wirtualnym evencie 30 marca. I tak też się stało! Wśród dzisiejszych zapowiedzi znalazł się Microsoft 365 w edycjach Personal i Family, a także Teams dla użytkowników domowych, nowa aplikacja Family Safety oraz asystent pisania Microsoft Editor. Poza tym pakiet Office 365 przechodzi rebranding i niebawem będzie dostępny jako Microsoft 365. Szczegóły poniżej!

Microsoft 365 jako usługa subskrypcji obejmująca Office 365, Windows 10, and Enterprise Mobility + Security (EMS) dostępny był dotąd tylko dla firm. Dziś padła wyczekiwana zapowiedź jego edycji dla konsumentów. Microsoft 365 będzie dostępny w dwóch nowych edycjach: Personal i Family. Plany te będą obejmować usługi premium, takie jak Office, Outlook, OneDrive, Teams for Life i nową aplikację Family Safety. Istniejące subskrypcje Office 365 Personal oraz Home zostaną zastąpione przez Microsoft 365 Personal i Family. Nowa nazwa, więcej korzyści i taka sama cena. Zmiana wejdzie w życie 21 kwietnia.

W pełni wykorzystaj platformę Microsoft 365 dzięki najlepszym aplikacjom pakietu Office, dodatkowemu magazynowi w chmurze, zaawansowanym zabezpieczeniom i nie tylko. Zasubskrybuj już dziś i automatycznie uzyskaj wszystkie korzyści z platformy Microsoft 365 z dniem 21 kwietnia.
— Microsoft

Korzyści z Microsoft 365 jest sporo, a najważniejsze z nich to:

  • Możliwość automatycznego tworzenia kopii zapasowych folderów na komputerze z systemem Windows.
  • Tworzenie kopii zapasowych plików w usłudze OneDrive, korzystając z 1 TB magazynu w chmurze.
  • Dodatkowa warstwa ochrony dzięki magazynowi osobistemu usługi OneDrive.
  • Nacisk na ułatwienia dostępu.
  • Narzędzia zwiększające kreatywność dzięki sztucznej inteligencji.
  • Zawartość Premium zwiększająca kreatywność.
  • Bieżąca pomoc techniczna.
  • Microsoft Teams w edycji konsumenckiej.
  • Nowa aplikacja Family Safety.
  • Zaawansowana korekta gramatyczna i stylistyczna w Microsoft Editor.

Do tematu nowych planów będziemy jeszcze wracać na łamach CentrumXP. W kolejnych naszych artykułach przeczytacie więcej o nowej wersji Teams, aplikacji Family Safety oraz usłudze Microsoft Editor.