Microsoft nie pojawi się osobiście na CES 2022. Czy targi się odbędą?

Microsoft nie pojawi się osobiście na CES 2022. Czy targi się odbędą?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/27/2021, 12:53 PM

Liczba odsłon: 2175

GM, Google, Lenovo, Intel, T-Mobile, AT&T, Meta, Twitter, Amazon, TikTok, Pinterest, a teraz też Microsoft. Gigant z Redmond jako ostatni potwierdził, że nie weźmie osobistego udziału w Consumer Electronics Show 2022. Targi ruszają już za nieco ponad tydzień i mimo wielkiej pompy z wcześniejszych lat tym razem zapowiadają się kameralnie.

Już od ponad półtora roku, czyli od wybuchu pandemii koronawirusa, Microsoft wycofuje się z osobistego uczestnictwa w większości imprez. Konferencje, pokazy i wystąpienia odbywają się w formie transmisji online do odwołania. Teraz firma potwierdza, że (po raz kolejny) nie pojawi się osobiście na targach CES 2022, które odbędą się w dniach 5-8 stycznia 2022 r. Powód jest jak zwykle ten sam: zdrowie i bezpieczeństwo pracowników oraz gości. Odmowną decyzję gigant podpiera aktualnymi danymi.

Po przejrzeniu najnowszych danych dotyczących szybko zmieniającego się środowiska COVID Microsoft zdecydował, że nie będzie osobiście uczestniczyć w targach CES 2022. Będziemy kontynuować nasze cyfrowe plany wobec CES, dotyczące zarówno Microsoft Partner Innovation Experience, jak i Automotive Press Kit, gdzie będziemy prezentować najnowsze urządzenia, rozwiązania i innowacje naszych partnerów. Nie możemy się doczekać dalszego uczestnictwa zdalnego.
— Microsoft

Brak zarówno Microsoftu, jak i wielu innych gigantów na targach sprawia, że wiele osób zastanawia się nad sensem organizowania imprezy. Consumer Technology Association (CTA) obstaje jednak przy swoim pomyśle. Po w pełni cyfrowej edycji 2021 organizator zdecydował się na powrót do formuły in-person, jednak z zastrzeżeniem, że goście będą musieli okazać dowód szczepienia.