Microsoft Teams dostępny jako aplikacja w Microsoft Store na Windows 10 i 11

Microsoft Teams dostępny jako aplikacja w Microsoft Store na Windows 10 i 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/17/2022, 7:21 PM

Liczba odsłon: 2931

Ten moment w końcu nadszedł. Teams został wydany w Microsoft Store i jest już dostępny do pobrania na Windows 10 i Windows 11. Dostępność nastąpiła kilka tygodni po opublikowaniu zapowiedzi w harmonogramie zmian w Microsoft 365 i... po ponad 5 latach od premiery Microsoft Teams w ogóle.

Co ciekawe, wersja z Microsoft Store na Windows 11 obsługuje jedynie konta służbowe i szkolne, ale za to na Windows 10 wspierane są wszystkie konta, w tym osobiste. Poza tym aplikacja nie różni się praktycznie niczym od tej, którą można pobrać ręcznie ze strony Microsoftu. Wersja ze Sklepu po zainstalowaniu zastępuje poprzednią instalację na urządzeniu.

Microsoft Teams

Nie jest to prawdziwy debiut, bowiem kiedyś można już było pobrać Teams z Microsoft Store. Wersja ta była jednak ograniczona do urządzeń z Windows 10 w trybie S i przeszła bez większego echa. Ostatecznie została wycofana i użytkownikom pozostał klasyczny instalator. Teraz, 4 lata później, sklepowa wersja "Zespołów" powraca na swoje miejsce i jest dostępna dla standardowych edycji Windows 10 i 11.

Dzięki obecności Microsoft Teams w Microsoft Store łatwiejsze staje się wdrażanie programu zarówno na komputerach firmowych lub szkolnych, jak też na osobistych, ponieważ nie wymaga pobierania klasycznego instalatora przez przeglądarkę. Instalowanie aplikacji ze Sklepu jest prostsze i wygodniejsze.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia