Microsoft Loop dostępny w publicznej wersji zapoznawczej

Microsoft Loop dostępny w publicznej wersji zapoznawczej

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/22/2023, 8:00 PM

Liczba odsłon: 2624

Microsoft Loop to nowa aplikacja wspomagająca produktywność i współpracę w Microsoft 365, która łączy elastyczne kanwy z przenośnymi składnikami, które przepływają swobodnie i pozostają w synchronizacji pomiędzy aplikacjami. Składniki Loop były dostępne w M365 już w ubiegłym roku, a teraz samodzielna aplikacja Microsoft Loop stała się właśnie dostępna.

Microsoft Loop — teraz jako aplikacja!

Dokumenty to coś więcej niż nośniki informacji — to również sposób łączenia się i współpracy, dzielenia się naszymi myślami i wglądami z innymi, dzięki czemu możemy osiągać więcej, niż gdybyśmy pracowali samodzielnie. To podejście towarzyszy aplikacjom Microsoft 365 (a w cześniej Office 365) już od dawna. To, jak możemy współpracować w ramach pakietu M365, ewoluuje z biegiem czasu, gdy pojawiają się coraz to nowe usługi i możliwości. Jedną z nich jest Microsoft Loop. Aplikacja służyć ma łączeniu ludzi niezależnie od tego, gdzie są i jakich narzędzi używają. To transformacyjne doświadczenie współtworzenia, które zbiera zespoły, zawartość i zadania z różnych Twoich narzędzi i urządzeń — wyjaśnia Microsoft.

Już wcześniej dostępne były trzy elementy Microsoft Loop: składniki Loop (Loop components), strony Loop (Loop pages) i przestrzenie robocze Loop (Loop workspaces), o których pisaliśmy bardziej szczegółowo w artykule z 2021 roku. Nowa aplikacja Microsoft Loop jest miejscem, w którym uzyskujemy dostęp do wszystkich tych elementów. Jakie możliwości daje?

Organizuj wszystko i wszystkich w swoich projektach

Ze wszystkimi tymi plikami, dokumentami, narzędziami i linkami, których Twój zespół potrzebuje, łatwo jest poczuć się przytłoczonym. Microsoft Loop pomaga zorganizować wszystko, czego potrzebujesz do projektu, w pojedynczej przestrzeni roboczej. Co więcej, Loop sam pomoże Ci taką przestrzeń utworzyć. Po prostu wprowadź jej nazwę i słowa kluczowe, a Loop zasugeruje najbardziej adekwatną zawartość do dodania. Wybierz, co chcesz dodać, i utwórz swoją przestrzeń roboczą. Zawartość będzie zorganizowana na stronach w celu łatwego podglądu.

Microsoft Loop - aplikacja

Jednym z wyzwań związanych z projektami jest to, jak szybko one ewoluują. Elastyczne przestrzenie robocze Microsoft Loop pozwalają się z tym uporać. W aplikacji możesz łatwo tworzyć nowe strony z szablonów oraz przeciągać i upuszczać strony lub bloki zawartości do struktury swojej przestrzeni roboczej w sposób wygodny dla Ciebie i Twojego zespołu. Wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się w menu wstawiania. Po prostu wpisz "/", aby dodać etykietę, datę, obrazy, emoji, tabele, listy kontrolne i wiele innych. Możesz też wpisać "@" i wybrać któryś z sugerowanych plików lub którąś z osób w oparciu o kontekst tego, co piszesz. Te proste polecenia pozwalają szybko komentować i reagować na pracę innych, rozwijać pomysły, rozwiązywać problemy i podejmować decyzje.

Microsoft Loop - aplikacja

Kiedy pracujesz nad dynamicznym projektem, możesz zwykle potrzebować udostępnić fragmenty informacji różnym grupom ludzi, z których część może nie znajdować się w zespole projektu. Składniki Microsoft Loop pozwalają Ci zdekomponować informacje i udostępnić odpowiednie części właściwym osobom. Zamień dowolną zawartość w składnik na stronie Loop, a następnie po prostu skopiuj i wklej go w aplikacjach Microsoft 365, np. czacie Teams, w Outlooku, Whiteboard czy Wordzie w przeglądarce.

Microsoft Loop - aplikacja

Możesz także udostępnić całą stronę — zarówno poprzez link, jak i "żywą stronę". Inne osoby mogą odpowiadać Ci w ich przepływach pracy. Przykładowo, jeśli osoba preferuje współpracę poprzez e-mail, mogą one dokonywać interakcji ze składnikiem lub stroną Loop, osadzonymi w wiadomości. Zmiany będą aktualizowane we wszystkich miejscach, w których dany składnik/strona zostały udostępnione. Dzięki temu wszyscy zaangażowani w projekt pozostają na bieżąco.

Bądź na bieżąco, synchronizuj i kontroluj zmiany

Praca ze świetnym zespołem może dawać satysfakcję, ale jednocześnie stanowić wyzwanie, zwłaszcza gdy chcesz być ze wszystkim na bieżąco. Microsoft Loop może okazać się tu pomocny dzięki takim funkcjom, jak moduły śledzenie postępu i niestandardowe etykiety, które pomagają utrzymać zgodność zespołu w dynamicznych strumieniach pracy. Zadania, które przypisujesz w aplikacji Loop i w składniku listy zadań, synchronizują się z Microsoft Planner i To Do, dzięki czemu zawsze masz najnowszą listę rzeczy, na których musisz się skupić. Komentarze, zachęty, reakcje i emoji pomagają wyrazić siebie podczas pracy z zespołem.

Microsoft Loop - aplikacja

Powiadomienia w aplikacji Microsoft Loop pomagają Ci lepiej zarządzać czasem i uwagą w toku pracy — zarówno na pulpicie, jak i na urządzeniu mobilnym. Tablica powiadomień w aplikacji pozwala śledzić wzmianki, przypisane zadania i odpowiedzi. Możesz też wyświetlać podgląd powiadomień, aby łatwo wskoczyć w temat i odpowiedzieć.

Microsoft Loop - aplikacja

Microsoft Loop pozwala Ci również mieć nad wszystkim kontrolę. Kiedy tworzysz składniki Loop, ustawienia bezpieczeństwa i zezwoleń aplikują się tak samo, jak w pozostałych aplikacjach M365, takich jak Word, Excel czy PowerPoint. Na stronach i w składnikach Loop możesz łatwo sprawdzić, kto ma do nich dostęp oraz w jakich miejscach zostały udostępnione. Możesz także znaleźć to, czego szukasz, korzystając z funkcji wyszukiwania w aplikacji Loop. Microsoft Loop jest zintegrowany z Microsoft 365, więc możesz nawet ustawić niestandardowy filtr dla składników i stron Loop, aby szybko coś odnaleźć.

Microsoft Loop - aplikacja

Pozostań w pętli na wszystkich urządzeniach

Kiedy odchodzisz zza biurka, nadal możesz korzystać z aplikacji mobilnej Microsoft Loop, w której możesz szybko nadrobić zaległości w projekcie, łatwo nawigować w przestrzeniach roboczych i na stronach dzięki ikonom, które poprowadzą Cię wizualnie, rejestrować pomysły, np. robiąc zdjęcia i dodając je do workspace'a, albo rozwijać idee innych bez czekania na ponowny dostęp do PC. Dzięki mobilnej aplikacji Microsoft Loop możesz współtworzyć, gdziekolwiek jesteś.

Microsoft Loop - aplikacja mobilna

Odblokuj nowe możliwości z Microsoft 365 Copilot i Microsoft Loop

To dopiero początek dla Microsoft Loop. W zeszłym tygodniu Microsoft zaprezentował Microsoft 365 Copilot — przełomowe rozwiązanie, które łączy moc nowej generacji AI z Twoimi aplikacjami i danymi Microsoft 365. Copilot w Loop dostarcza Ci napędzane przez AI sugestie, które pomogą przekształcić sposób, w jaki tworzysz i współpracujesz. Jego sugestie to np. tworzenie, burza mózgów, projekt i opis. Możesz też po prostu wpisać polecenie, np. pomóż mi opracować misję przedsiębiorstwa.

Microsoft 365 Copilot w Microsoft Loop (Copilot in Loop)

Podobnie jak cały Microsoft Loop, tak również Copilot w Loop został zbudowany do współtworzenia. Kiedy Ty i członkowie Twojego zespołu pracujecie, każdy z Was może wrócić do wcześniejszych poleceń, dodać język, aby udoskonalić dane wyjściowe, i edytować wygenerowane odpowiedzi, aby uzyskać lepsze, spersonalizowane wyniki. Następnie możesz udostępnić tę pracę jako składnik Loop, aby dotrzeć z nią do współpracowników tam, gdzie są — w Teams, Outlook, Whiteboard lub Word w przeglądarce. Copilot w Loop znajduje się obecnie na etapie prywatnej wersji zapoznawczej.

Microsoft 365 Copilot w Microsoft Loop (Copilot in Loop)

Copilot w Loop pomoże Ci też, kiedy potrzebujesz zrozumieć kluczowe informacje z projektu. Podobnie jak w pozostałych aplikacjach M365, tak również w Loop radzi sobie z tworzeniem podsumowań. W takim podsumowaniu zostaną wzięte pod uwagę treści ze strony Loop oraz dokumentów połączonych z przestrzenią roboczą. Możesz edytować te podsumowania, aby dodać więcej szczegółów lub kontekstu, i wysłać je innym jako składniki Loop, by wszyscy byli z nimi zsynchronizowani. Funkcja podsumowywania w Loop zacznie być udostępniana w kolejnych miesiącach.

Microsoft Loop wersji public preview jest dostępny już dziś. Aby zacząć z niego korzystać w przeglądarce, odwiedź jego stronę. Jeśli potrzebujesz aplikacji na iOS lub Androida — znajdziesz je w sklepach Apple App Store i Google Play Store. Aplikacje mobilne działają obecnie tylko po zalogowaniu na konto służbowe, a wkrótce staną się też dostępne dla posiadaczy kont osobistych. Jeśli jesteś administratorem IT, możesz sprawdzić ustawienia zasad zarządzania dla aplikacji Microsoft Loop, aby włączyć ją w swojej organizacji.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia