Microsoft Designer z nowymi integracjami dla klientów komercyjnych

Microsoft Designer z nowymi integracjami dla klientów komercyjnych

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/16/2023, 3:00 PM

Liczba odsłon: 398

Przy okazji trwającej jeszcze dziś konferencji Ignite 2023 Microsoft zapowiedział parę ciekawych nowości związanych z aplikacjami Clipchamp i Designer. Ten ostatni, służący do projektowania graficznego za pomocą poleceń tekstowych i AI, także będzie oferował więcej możliwości dla klientów komercyjnych Microsoft 365. Firma wyszczególniła konkretne plany oraz integracje, które staną się dostępne w kolejnych miesiącach.

Z Designerem wszystko, czego potrzebujesz, to pomysł, aby tworzyć niesamowite obrazy i projekty. Po prostu opisz, co chcesz utworzyć, a Designer wykorzysta AI napędzaną przez DALL-E 3, by wygenerować świetnie wyglądające projekty. Możesz nawet dołączyć swoje własne obrazy, dodać tekst i spersonalizować wyniki za pomocą prostych poleceń, aby mieć pewność, że uzyskasz obraz, którego szukasz. To narzędzie, z którego każdy może bez obaw korzystać, aby nadać odpowiedni efekt wizualny swoim komunikatom, prezentacjom i ogłoszeniom.
— Bill Doll, Microsoft

Designer trafi najpierw do klientów komercyjnych poprzez integracje z różnymi aplikacjami Microsoft 365, co pozwoli użytkownikom tworzyć i dostosowywać obrazy w toku pracy. Początkowo aplikacja będzie dostępna w wersji Preview dla klientów z licencjami Microsoft 365 Enterprise (E3 i E5) oraz Business (Standard, Premium) poprzez następujące integracje, które ukażą się w najbliższej przyszłości:

Wersja zapoznawcza Designera będzie dostępna dla klientów korporacyjnych i biznesowych w następnych miesiącach, zaś wydanie ogólnodostępne planowane jest na 2024 rok.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/new-create-videos-and-images-at-work-with-clipchamp-and-designer/ba-p/3981574