Microsoft Defender instalowany automatycznie jako aplikacja Microsoft 365

Microsoft Defender instalowany automatycznie jako aplikacja Microsoft 365

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/27/2023, 2:10 PM

Liczba odsłon: 1308

Oprócz zintegrowanego Microsoft Defendera w aplikacji Zabezpieczenia Windows istnieje jeszcze samodzielna aplikacja Microsoft Defender dla subskrybentów Microsoft 365. Wkrótce będzie ona automatycznie instalowana na Windows 10 i Windows 11. Informacja o tym pojawiła się m.in. w e-mailu, który firma wysłała do użytkowników M365.

W e-mailu zatytułowanym "Keep your identity safer online" ("Lepiej chroń swoją tożsamość online") gigant z Redmond pisze o korzyściach, jakie daje Microsoft Defender. Oprócz tego na końcu pada interesująca zapowiedź:

Aplikacja Defender wkrótce będzie automatycznie dodana do twoich urządzeń z Windows 10 lub Windows 11 podczas rutynowej aktualizacji twoich aplikacji Microsoft 365. Szukaj jej w menu Start i upewnij się, że jesteś zalogowany, aby aktywować twoje zabezpieczenia.

Część użytkowników Twittera donosi już, że nowy Microsoft Defender został niespodziewanie, automatycznie zainstalowany na ich PC. Informacje o tym pojawiają się też na stronie pomocy technicznej Microsoftu:

Począwszy od końca lutego 2023 r., aplikacja Microsoft Defender będzie dołączona do instalatora platformy Microsoft 365. Oznacza to, że po zainstalowaniu aplikacji platformy Microsoft 365 na urządzeniu z systemem Windows aplikacja Microsoft Defender zostanie automatycznie zainstalowana razem z innymi aplikacjami.

Jeśli masz aktywną subskrypcję platformy Microsoft 365 i masz już zainstalowane aplikacje platformy Microsoft 365, aplikacja Microsoft Defender zostanie automatycznie zainstalowana wraz z następną aktualizacją.

Wystarczy uruchomić ją z menu Start i zalogować się przy użyciu osobistego konta Microsoft, którego używasz na platformie Microsoft 365.

Trzeba podkreślić, że korzystanie z tej nowej aplikacji nie jest niezbędne. Microsoft Defender działa z automatu na Windows 10 i 11 za pośrednictwem zintegrowanej aplikacji Zabezpieczenia Windows. Defender jest aktywny od pierwszego uruchomienia systemu i wyłącza się tylko wtedy, gdy włączymy jakiś inny pakiet chroniący. Gdy tylko alternatywny program zostanie wyłączony czy też przestanie działać z powodu wygaśnięcia licencji, Microsoft Defender natychmiast przejmuje dowodzenie.

Microsoft Defender dla osób indywidualnych jest dostępny w pakietach Microsoft 365 Personal i Family.