Microsoft Azure z nową ikoną w stylu Fluent Design System

Microsoft Azure z nową ikoną w stylu Fluent Design System

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/10/2021, 2:32 PM

Liczba odsłon: 2208

W tym roku ikonografia Windows 10 zaliczyła już kilka aktualizacji, obejmujących zarówno ważne foldery systemowe, jak i rzadziej używane elementy, których ikony pozostawały niezmienione od ponad ćwierćwiecza. Jest to część szerszych działań, dzięki którym Microsoft chce w końcu ujednolicić wizualną sferę Windows i pozostałych produktów. O kolejnych etapach tego procesu piszemy na CentrumXP od ładnych kilku lat. Najnowszą z tych zmian gigant ogłosił w zeszły weekend i dotyczy ona ikony Microsoft Azure.

Jako Waszym sprzymierzeńcom w chmurze naszą misją w Azure jest dostarczanie dobrze przemyślanych i zaprojektowanych produktów i usług, które wyposażą Was [w zasoby, które pozwolą Wam] sprostać wyzwaniom i wynajdywać to, co następne. Nasza możliwość odpowiedzi na Wasze biznesowe i innowacyjne potrzeby po części zawdzięczamy naszemu nastawieniu na wzrost — które rozciąga się od front-endowych doświadczeń użytkownika, po małe detale, takie jak grafika i ikony.

Taką szczegółową aktualizacją jest dzisiaj aktualizacja ikony "A" Azure, które będzie udostępniana w doświadczeniach produktu i na powiązanych stronach w nadchodzących tygodniach. Nowa ikona Azure reprezentuje jedność Azure w większej rodzinie ikon produktów Microsoft. Jest to część Microsoft Fluent Design System, uważnie przygotowywanego, aby produkować ikony, które wyglądają podobnie do tego, co klienci znają i kochają, odzwierciedlając przy tym zwinną przyszłość naszego biznesu.

Nieustanna ewolucja branży chmurowej — i Waszych potrzeb biznesowych — jest inspirująca. Napędza nas, by dostarczać produkty i usługi, które wspierają Wasz wzrost i adaptują się do Waszych zmieniających się wymagań. Wasz feedback jest bezcenny przy identyfikacji i priorytetyzacji aktualizacji. Prosimy, dajcie nam znać, co chcielibyście zobaczyć w przyszłości, na naszym forum feedbacku.

— Erin Zefkeles, Senior Product Marketing Manager, Microsoft Azure

Ikona i logo Microsoft Azure (dawniej pod nazwą Windows Azure) zmieniały się już w przyszłości. Ostatnie wydanie obowiązywało od 2017 roku do teraz. Poniżej przedstawiamy trzy ostatnie wersje, wliczając w to najnowszą:

Microsoft Azure - ikona

Nam nowa identyfikacja Microsoft Azure przypadła do gustu, zwłaszcza że dobrze wpasowuje się w obecny ekosystem Microsoftu. Ikona obowiązująca od 2017 roku (ta na środku), choć na pewno nowocześniejsza od tej poprzedniej, to i tak wydawała się trochę spóźniona. Powstała bowiem już dwa lata po premierze Dziesiątki, kiedy styl Fluent Design został oficjalnie przedstawiony i zaczynał wkraczać do pierwszych aplikacji. Dopiero teraz Azure odchodzi od stylu "flat" rodem z Windows 8, a nowa propozycja naszym zdaniem wygląda ładnie i elegancko.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia