Microsoft 365 Copilot i Microsoft 365 Chat ogólnodostępne od 1 listopada

Microsoft 365 Copilot i Microsoft 365 Chat ogólnodostępne od 1 listopada

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/21/2023, 7:30 PM

Liczba odsłon: 1166

Po kilku miesiącach zamkniętych testów Microsoft 365 Copilot jest już prawie gotowy do publicznego wydania. Na dzisiejszym wydarzeniu specjalnym Microsoftu w Nowym Jorku firma ogłosiła, że usługa zostanie uruchomiona początkowo dla klientów biznesowych 1 listopada 2023 roku.

Microsoft wcześniej zapowiedział, że usługa będzie kosztować 30 dolarów miesięcznie i fundamentalnie odmieni sposób pracy ludzi z AI oraz AI z ludźmi. Sztuczna inteligencja, która doskonale rozumie nasz codzienny język, została tu bowiem osadzona w najczęściej używanych aplikacjach biurowych/produktywnych, takich jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook czy Teams. Copilot będzie początkowo dostępny dla subskrybentów Microsoft 365 E3, E5, Business Standard i Business Premium.

Usługa będzie oferować także nową funkcję o nazwie Copilot Lab. Będzie to wygodna funkcjonalność dla osób, które chcą nauczyć się pisać najlepsze prompty dla Copilota, aby uzyskać jak najlepsze wyniki stworzone przez AI. Oprócz tego gigant zaprezentował dziś nową usługę Microsoft 365 Chat, która przypomina nieco Bing Chat:

Microsoft 365 Chat obejmuje całe twoje uniwersum danych w pracy, w tym wiadomości e-mail, spotkania, czaty, dokumenty i nie tylko, a także Internet. Podobnie jak asystent, dogłębnie rozumie Ciebie, Twoją pracę, Twoje priorytety i Twoją organizację. Wykracza to daleko poza proste pytania i odpowiedzi oraz daje Ci fory w pracy nad niektórymi z najbardziej złożonych i żmudnych zadań — niezależnie od tego, czy jest to pisanie dokumentu strategicznego, rezerwacja podróży służbowej czy nadrabianie zaległości w e-mailach.
— Microsoft

Mimo że jako pierwsi dostęp do Microsoft 365 Copilot otrzymają klienci biznesowi/korporacyjni, to Microsoft wyjawił, że testuje już go z normalnymi klientami. Nie wiadomo jeszcze, kiedy wersja dla użytkowników domowych/indywidualnych będzie dostępna ani ile będzie kosztować. Wiemy natomiast, że będzie ona zawierać wersję Microsoft Designera do użycia w Wordzie.

https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2023/09/21/announcing-microsoft-365-copilot-general-availability-and-microsoft-365-chat/

Dowiedz się więcej z naszych artykułów:

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2023/09/21/announcing-microsoft-365-copilot-general-availability-and-microsoft-365-chat