Lepsze rozpoznawanie mowy w Viście

Lepsze rozpoznawanie mowy w Viście

Autor: Dawid Długosz

Opublikowano: 4/24/2008, 8:17 PM

Liczba odsłon: 6236

Microsoft udostępnił właśnie pierwszą poglądową wersję dodatku rozszerzającego możliwości rozpoznawania mowy w systemie Windows Vista. Windows Speech Recognition Macros TP1 umożliwia zwiększenie funkcjonalności narzędzia rozpoznawania mowy w Windows Vista.

Użytkownik po instalacji dodatku ma sposobność korzystania z dodatkowych komend głosowych ułatwiających pracę w środowisku systemowym. Microsoft na swoich stronach pisze, że dodatek umożliwia wykonywanie prostych czynności za pomocą głosu, takich jak wpisywanie adresów e-mail w Outlooku – ale nie tylko.

Narzędzie znajduje się w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Udostępniona właśnie wersja Technology Preview stanowi tylko przedsmak możliwości aplikacji, która ma zostać wydana w przyszłości. Nie wszystkie obecnie zawarte funkcje są dopracowane, a wielu jeszcze brak. Według Microsoftu nie należy jej nawet traktować jako betę, stąd oznaczenie "pre-beta". Twórcy zachęcają do dzielenia się spostrzeżeniami z użytkowania Windows Speech Recognition Macros TP1 na adres e-mail listen@microsoft.com. Pozwoli to w przyszłości na dopracowanie szczegółów oraz zawarcie tych opcji, które będą najczęściej wymieniane przez użytkowników.

Windows Speech Recognition Macros TP1 współpracuje tylko z anglojęzycznymi edycjami Windows Vista – zarówno w wersji x86, jak i x64. Dodatek można pobrać stąd.

Źródło: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=fad62198-220c-4717-b044-829ae4f7c125&DisplayLang=en

Rekrutujemy: Dołącz do zespołu eskpertów Data & AI!
Rekrutujemy: Dołącz do zespołu eskpertów Data & AI!

Wydarzenia