Kolejny system stworzony przez Microsoft kończy swój żywot

Kolejny system stworzony przez Microsoft kończy swój żywot

Autor: Amadeusz Labuda

Opublikowano: 3/16/2017, 8:42 AM

Liczba odsłon: 3646

Każdy z systemów operacyjnych Windows stopniowo przestaje być rozwijany, gdy w świetle reflektorów pojawia się jego następca. Łatki zabezpieczające jednak pojawiają się jeszcze przez wiele lat później. Nie inaczej było z Windows Vista, poprzednikiem kultowego Windows 7. Mimo to czas wspierania go przez Microsoft dobiega właśnie końca.

Windows Vista po raz pierwszy trafił do odbiorców w 2007 roku jako następca świetnego Windows XP. Mimo iż był mocno krytykowany, zwłaszcza z powodu swoich wysokich wymagań sprzętowych i restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa (jak choćby UAC), rozwijano go nadal aż do 10 kwietnia 2012 roku. Wtedy to zakończyło się podstawowe wsparcie przez giganta z Redmond, a sam system przeszedł w stan rozszerzonego wsparcia. Czas jednak płynie nieubłaganie i również ten okres dobiega końca, bowiem data jego zakończenia zaplanowana jest na 11 kwietnia 2017 roku. Oznacza to, iż Windows Vista (Service Pack 2) całkowicie przestanie być aktualizowany, również pod kątem zabezpieczeń, potencjalnie narażając swoich użytkowników na niebezpieczeństwo utraty danych.

Koniec Windows Vista

Polecamy użytkownikom nadal trwającym przy Windows Vista rozpoczęcie migracji na któryś z nowszych systemów Microsoft jak najszybciej, by uniknąć niepotrzebnych problemów. W końcu pozostał już niecały miesiąc, zaś pośpiech może skutkować dodatkowymi komplikacjami.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia