Kolejna aktualizacja zbiorcza October 2018 Update dla Insiderów w Release Preview

Kolejna aktualizacja zbiorcza October 2018 Update dla Insiderów w Release Preview

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/3/2018, 10:05 PM

Liczba odsłon: 3382

Mimo (teoretycznie) ponownego wydania October 2018 Update, aktualizacja nadal jest blokowana dla wielu urządzeń i czeka na dopracowanie. Microsoft nanosi poprawki, testując je najpierw z Insiderami w pierścieniu Release Preview (ostatnią aktualizacją tego typu była przykładowo 17763.167). Dziś ukazała się kolejna aktualizacja w tym modelu.

Windows Update identyfikuje dzisiejszą aktualizację zbiorczą jako KB4469342, zaś po jej zainstalowaniu wersja systemu zmienia się na 17763.168. Niestety, Microsoft nie udostępnił żadnej listy zmian, ale może to uczynić jutro lub w kolejnych dniach - tak przynajmniej bywało wcześniej. Spodziewamy się, że aktualizacja rozwiązuje któreś ze zgłoszonych wcześniej problemów, a tych ostatnimi czasy trochę się nazbierało.

Faktem jest, że October 2018 Update zainstalowany jest na mniej niż 3% maszyn z Windows 10, co czyni go - jak do tej pory - najgorzej przyjętą aktualizacją tego systemu. Wiemy, dlaczego tak się stało i jakie mechanizmy zawiodły. Teraz Microsoft robi wszystko, by doprowadzić aktualizację do porządku, ale patrząc na tempo prac i identyfikowanie coraz to nowszych błędów, można się spodziewać, że wielu użytkowników przejdzie z April 2018 Update wprost do 19H1. Oczywiście pozostaje liczyć, że wiosenna aktualizacja nie powtórzy tych samych błędów.

Kiedy tylko Microsoft udostępni listę zmian dla tej aktualizacji, zamieścimy ją tutaj.