Copilot, gesty dotykowe i nowy układ w OneNote na Windows

Copilot, gesty dotykowe i nowy układ w OneNote na Windows

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/31/2023, 10:06 PM

Liczba odsłon: 619

OneNote na Windows nadal otrzymuje nowe funkcje. W dzisiejszym artykule Microsoft przedstawił kilka gorących nowości i zapowiedzi związanych m.in. z wprowadzaniem i gestami, podpowiedziami tekstowymi, opcjami układu, usługą Copilot i podglądem wideo bezpośrednio w OneNote.

Ulepszone gesty tekstowe i odręczne

Dzięki ulepszonym gestom możesz zrobić więcej za pomocą pióra cyfrowego (lub rysika) w aplikacji OneNote na Windows. Możesz wybrać opcję zamiany pisma odręcznego na teks tna karcie Rysowanie, aby pisać i edytować tekst za pomocą naturalnych gestów, takich jak zaznaczanie tekstu przekreśleniem, usuwanie tekstu przez bazgranie i nie tylko.

Ulepszone gesty tekstowe i odręczne

Dodano też narzędzia, które pomogą Ci lepiej dodawać adnotacje, robić odręczne notatki i rysować. Obejmuje to zupełnie nową kartę Rysowanie, ulepszoną niezawodność wprowadzania odręcznego i szybki skrót umożliwiający uzyskanie pomocy.

Ulepszone gesty tekstowe i odręczne

Szybsze robienie notatek dzięki przewidywaniu tekstu

Po programach Outlook i Word prognozowanie tekstu jest teraz dostępne w OneNote na Windows. Funkcja ta wyświetla możliwe dokończenia bieżącego słowa i przewiduje następne słowa lub frazy zdania na podstawie kontekstu, w którym piszesz. Te podpowiedzi pojawiają się w czasie rzeczywistym jako ghost text i są wstawiane po naciśnięciu klawisza Tab lub strzałki w prawo.

Szybsze robienie notatek dzięki przewidywaniu tekstu

Nowe opcje układu

Jeśli podoba Ci się układ zakładek po lewej stronie w aplikacjach OneNote dla sieci Web, OneNote dla komputerów Mac i OneNote dla iPada, z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że to rozwiązanie jest już dostępne w OneNote dla systemu Windows. Nowa opcja układu pionowych kart w menu Widok przypomina tę w innych aplikacjach i usługach Microsoft 365, takich jak Outlook i Teams.

Pionowy układ w OneNote

Copilot w OneNote

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Microsoft 365 Copilot będzie dostępny w OneNote na Windows od listopada. Copilot w OneNote będzie pomagać w bezpiecznym tworzeniu, przechwytywaniu, organizowaniu i przywoływaniu informacji. Jako partner w sporządzaniu notatek oparty na sztucznej inteligencji, Copilot wykorzystuje Twoje podpowiedzi do tworzenia planów, podsumowywania notatek, generowania pomysłów, tworzenia list, organizowania informacji i nie tylko.

Podgląd wideo Stream w OneNote

Już wkrótce będzie można oglądać wideo z portalu Stream (w SharePoint) bezpośrednio w programie OneNote — bez konieczności przełączania się do innej aplikacji. Ta płynna integracja pozwala skupić się na notatkach i zachować produktywność bez żadnych przerw. Spowoduje to również dodanie Microsoft Stream (w SharePoint) do listy linków, które posiadają wbudowany podgląd w OneNote.

Podgląd wideo Stream w OneNote

Źródło: https://www.neowin.net/news/onenote-for-windows-adds-new-digital-pen-features-copilot-to-be-added-in-november/