Copilot dla Microsoft 365 dostępny dla studentów od 1 kwietnia

Copilot dla Microsoft 365 dostępny dla studentów od 1 kwietnia

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/7/2024, 1:40 PM

Liczba odsłon: 418

Microsoft poinformował o zbliżającej się dostępności pełnego Copilota dla klientów edukacyjnych. Do tej pory mogli oni korzystać ze standardowego Microsoft Copilota z komercyjną ochroną danych, a już od 1 kwietnia 1 maja dostępny dla nich będzie Copilot dla Microsoft 365. Dowiedz się więcej o szczegółach dostępności.

Edukatorzy z całego świata korzystają już z Copilota, by przygotowywać treści, przeprowadzać burze mózgów i oszczędzać czas, mogąc skupić się na tym, co najbardziej istotne. Chodzi tu dokładnie o Microsoft Copilot z komercyjną ochroną danych, który jest wbudowany we wszystkie plany Microsoft 365 Education bez dodatkowych opłat. Jest on już dostępny dla wszystkich pracowników (faculty) i studentów uczelni wyższych powyżej 18 roku życia. Tej wiosny zaczynają się też testy Copilota z młodszymi uczniami w wersji private preview.

Od 1 kwietnia 1 maja Copilot dla Microsoft 365 będzie dostępny w sprzedaży dla instytucji szkolnictwa wyższego jako dodatek dla ich studentów powyżej 18 roku życia. Aby się zakwalifikować, studenci muszą mieć przypisane licencje Microsoft 365 A3/A5 lub Office 365 A3/A5. Integracja ta umożliwi między innymi:

  • Bycie na bieżąco ze wszystkimi czatami, lekcjami online, spotkaniami i rozmowami w Microsoft Teams.
  • Tworzenie, zrozumienie i ulepszanie dokumentów w Microsoft Word.
  • Ogarnianie skrzynki odbiorczej i zarządzanie powiadomieniami w Microsoft Outlook.
  • Przekształcanie inspiracji w niesamowite prezentacje w Microsoft PowerPoint.
  • Analizowanie, zrozumienie i wizualizowanie danych w Microsoft Excel.

Ponadto komercyjne oferty akademickie Copilota są objęte zobowiązaniem Customer Copyright Commitment. Oznacza to, iż klienci edukacyjni mogą pewnie korzystać z usług AI, nie obawiając się ewentualnych roszczeń dotyczących praw autorskich. Dowiedz się więcej z naszych poprzednich artykułów:

Aktualizacja 28.03.2024: Microsoft przesunął termin wprowadzenia tej funkcjonalności z 1 kwietnia na 1 maja.

Źródło: https://educationblog.microsoft.com/en-us/2024/03/reimagine-education-2024-prepare-for-the-future-with-new-ai-and-security-offers

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia